Czy można skutecznie trenować na bieżni?

Jest cała masa rozmaitych wariantów do wykorzystania, jeżeli chodzi o trenowanie biegania. Na pewno też każdy biegacz wielokrotnie zastanawiał się nad tym czy trenowanie w domu może być tak samo skuteczne?

Jeżeli biegamy na zewnątrz, to występuje tu wiele czynników, które będą wpływać na nasz komfort. Kontakt z naturą, a także otwarta przestrzeń i bezpośredni kontakt z podłożem mają ogromne znaczenie. Pamiętajmy o tym, że na bieżni będzie się biegać trochę inaczej. Niemniej jednak wiele osób uważa, że jest to nawet większy wysiłek, ponieważ naciąg, który będzie się przesuwać z określoną szybkością, będzie stawiać znacznie większy opór.

Biegając na bieżni mamy po prostu wrażenie, że znacznie szybciej się męczymy, aniżeli wtedy, gdy uprawiamy trening na zewnątrz. Jeżeli jednak nie mamy wyboru z uwagi na izolację społeczną albo na kiepską aurę, to bieżnia może się sprawdzać perfekcyjnie.

Bieżnia jako doskonała alternatywa

Statystyki pokazują, że cała masa osób będzie właściwie tylko i wyłącznie wykorzystywać bieżnię, gdy na przykład chodzą na trening na siłownię. Jest to po prostu dla takich osób wygodniejsze. Nie muszą się przebierać w strój treningowy, tylko po prostu zamieniają hantle na urządzenie do biegania. Poza tym takie rozwiązanie będzie idealne w okresie zimowym, gdy obawiamy się, że po prostu złapiemy przeziębienie, biegając na zewnątrz i wdychając zimne powietrze. Jest to też perfekcyjne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które chcą bardzo szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów. Trenerzy szczególnie zalecają bieżnię dla osób otyłych, które chcą jak najszybciej spalić tkankę tłuszczową. Oczywiście musimy wiedzieć, w jaki sposób trenować, aby osiągnąć takie efekty w zaplanowanym czasie.

Przeciwnicy i zwolennicy bieżni

Zauważmy też, że trenowanie na bieżni będzie mieć swoich zwolenników i przeciwników. Przeciwnicy wskazują tu właśnie monotonię i otwarcie mówią, że trenowanie w pomieszczeniu zamkniętym, gdy wzrok musimy utkwić w ścianę, jest zdecydowanie sytuacją dla nich dyskomfortową. Z kolei zwolennicy takich urządzeń wskazują na dużą uniwersalność zastosowania, jeżeli chodzi o trening odchudzający.

Technika treningowa na bieżni

Kluczową kwestią, jeżeli chodzi o bieżnię, będzie zastosowanie odpowiedniej techniki. To jest właśnie kluczem do sukcesu szczególnie wtedy, jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni za bardzo do trenowania. Zanim, więc już skoczymy na taśmę, musimy sobie zapewnić odpowiednie zaplecze w postaci stroju i oczywiście butów. Ubranie musi być wygodne tak, aby nie krępowało naszych ruchów. Dobrze jest tu kupić sobie odzież termo aktywną, która zagwarantuje nam komfort ćwiczeń. Dzięki niej pot będzie bardzo skutecznie odprowadzany. Kluczowe oczywiście będą buty.

W przypadku bieżni nie muszą one być aż tak profesjonalnie dobierane jak w bieganiu na zewnątrz. Nie będzie wymagana, bowiem tak duża amortyzacja jak w plenerze. Przyda się również ręcznik do ocierania potu. Oczywiście warto zrezygnować też z wszelkich rozpraszaczy. Fortuna opinie o bonusach, aplikacji, kursach, płatnościach pomogą Ci dobrze rozpocząć rozrywkę w typowanie spotkań i poznać wszystkie zależności, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.

Kluczowa też będzie rozgrzewka i zakończenie treningu. Musimy przygotować mięśnie tak, aby nie doszło na przykład do kontuzji.

Najnowsze

X