R e k l a m a

Bocheńskie obchody 81. rocznicy zbrodni katyńskiej – program

-

Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Program obchodów:

13 kwietnia

godz. 18:00 – Msza Święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej – Bazylika św. Mikołaja

W związku z panującą pandemią koronawirusa i ograniczeniami dotyczącymi udziału w uroczystościach kościelnych w Bazylice może przebywać jednorazowo maksymalnie 57 osób. Wszyscy zobowiązani są przez cały czas pobytu w świątyni do zakrywania nosa i ust. Należy także zachowywać wskazaną bezpieczną odległość między sobą i zajmować miejsca w świątyni równomiernie.

Organizatorzy zachęcają również do uczestnictwa w liturgii poprzez transmisję na stronie Parafii św. Mikołaja w Bochni – link TUTAJ.

godz. 19:00 – złożenie kwiatów przed pomnikiem przy ulicy Ofiar Katynia

15-18 kwietnia

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Echa Katynia”

Od 2020 roku „Echa Katynia” przyjęły formę międzynarodowego festiwalu filmowego. W tym roku przeprowadzony zostanie jedynie online, bowiem zgodnie z wytycznymi sanitarnymi kina pozostają zamknięte, a instytucje kultury nie mogą organizować wydarzeń z udziałem publiczności.

W tym roku festiwal będzie w terminie 15-18 kwietnia. Instytut Pamięci Narodowej proponuje obejrzenie ponad 20 filmów z całego świata nawiązujących do tematyki totalitaryzmu. Zaproponowano także udział w debatach, spotkaniach z twórcami i warsztatach dla filmowców i amatorów.

Aby dołączyć do spotkań i debat lub wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się na stronie www.totalitaryzmy.pl (liczba miejsc ograniczona). W celu obejrzenia filmu trzeba na powyższej stronie kliknąć przy wybranym tytule w zakładkę „zarezerwuj seans”. Festiwalowe filmy są dostępne przez wszystkie dni jego trwania tj. od 15 do 18 kwietnia. Filmy rywalizują o Nagrodę Publiczności – każde dzieło można ocenić podczas seansu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia