R e k l a m a

Burmistrz rozmawiał z radnymi o sprawie kamienicy przy ul. Szewskiej 1

-

W czwartek burmistrz Bochni Stefan Kolawiński rozmawiał z radnymi na temat wykupu udziałów w kamienicy przy ul. Szewskiej 1. Dwugodzinne spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Radni zawnioskowali o udostępnienie pełnej dokumentacji, a temat będzie kontynuowany.

Przypomnijmy: właściciel 19/40 udziałów w kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni zaproponował miastu sprzedaż swojej części za 700 tys. zł (pozostałe udziały mają inne osoby prywatne). Jednocześnie pozwał gminę na kwotę ok. 440 tys. zł tytułem częściowego odszkodowania za utracone korzyści z lat 2016-2020. Zaproponował jednak ugodę: wycofanie pozwu w zamian za uzyskanie wspomnianych 700 tys. zł.

Formalnie ugodę może zawrzeć tylko burmistrz, ale potrzebuje zgody rady na zakup udziałów. Dlatego na marcową sesję przygotowano projekt uchwały w tej sprawie, ale głosami większości radnych zdjęto go z porządku obrad (stosunkiem głosów 13:8 – wynik głosowania można zobaczyć TUTAJ).

W czwartek burmistrz Stefan Kolawiński spotkał się z radnymi, aby przekonać ich do zmiany decyzji. Według naszych informacji mimo dwugodzinnych rozmów nie ustalono nic konkretnego. Na razie radnym nie udostępniono pełnej dokumentacji dotyczącej tej sprawy, a większość z nich chce takiego dostępu (chodzi o załączniki do pozwu i odpowiedzi na niego – pisaliśmy o tym TUTAJ).

Z relacji uczestników spotkania wynika, że jego najważniejszym rezultatem jest wniosek radnych o udostępnienie wszystkich dokumentów lub podania podstawy prawnej w przypadku odmowy. Ustalono również, że temat nie wróci na najbliższą (kwietniową) sesję, a prawdopodobnie w maju burmistrz ponownie spotka się z radnymi, aby wypracować ostateczne rozwiązanie.

Czytaj również:
Radny Lysy żąda dostępu do dokumentów ws. kamienicy przy Szewskiej 1. Będzie doniesienie do prokuratury?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc