R e k l a m a

Bochnia. Plac zabaw na Plantach w fatalnym stanie – ZDJĘCIA

-

Zlokalizowany na Plantach Salinarnych plac zabaw jest w fatalnym stanie – alarmuje jeden z naszych Czytelników. Jak wskazuje, stan techniczny tego miejsca poważnie zagraża zdrowiu korzystających z niego dzieci.

Plac zabaw powstał w 2008 roku. Na mocy porozumienia z miastem realizację tej inwestycji sfinansowała największa firma w Bochni – Stalprodukt S.A.

Założenia były ambitne: „Na miejscu dawnej sadzawki staną staromiejski Rynek, zabudowania kopalni soli, zamek żupny. Na plac zabaw prowadzić będą trzy bramy miejskie, na wzór dawnych bram: Krakowskiej, Sądeckiej i Węgierskiej wiodących do Bochni. Reszty dopełnią: huśtawki, karuzela, piaskownica, stylowe ławki i wykonany z żywopłotu labirynt” – informowano w oficjalnych komunikatach. W hucznym otwarciu placu uczestniczyli burmistrz Bogdan Kosturkiewicz i prezes spółki Piotr Janeczek.

Początkowo pachnące nowością miejsce rzeczywiście cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, a rodzice chętnie odwiedzali je ze swoimi małymi pociechami, którym dostarczało ono sporo radości. Ale z sezonu na sezon „miasto” niszczeje i coraz bardziej podupada. Dziś wydaje się, że może być ono wręcz niebezpieczne dla użytkowników i lepiej omijać je szerokim łukiem. Także dlatego, że stało się śmietnikiem, kuwetą i toaletą…

Poniżej zdjęcia nadesłane przez jednego z Czytelników.

AKTUALIZACJA: Plac zabaw „strefą niebezpieczną”. Miasto zleciło już naprawę

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia