Kiedy otwarcie gastronomii w Parku Uzbornia? Miasto ogłosi trzeci przetarg

-

Zgodnie z ogłoszonym przez rząd harmonogramem odmrażania gospodarki, od 15 maja dopuszczone ma być otwarcie ogródków restauracyjnych, a od 29 maja także gastronomii wewnętrznej. Na razie nie wiadomo kto poprowadzi lokal w Parku Rodzinnym Uzbornia – miasto musi rozpisać trzeci przetarg na wynajem tego miejsca.

Pod koniec zeszłego roku przeprowadzono procedurę przetargową na najem lokalu (260 m2) w budynku znajdującym się przy wieży widokowej. W postępowaniu uczestniczyło wtedy dwóch oferentów, a miesięczna stawka wywoławcza 10 zł/m2 +vat została podbita aż do 50 zł/m2 + vat. Wygrał dotychczasowy najemca, czyli funkcjonująca tu od początku „Mała Czarna Bistro”.

Jednak do podpisania umowy, mającej obowiązywać od początku roku, ostatecznie nie doszło – prawdopodobnie m.in. ze względu na komplikującą się sytuację pandemiczną. Najwyraźniej firma wolała stracić wpłacone wadium niż uiszczać wywindowany czynsz nie mogąc jednocześnie prowadzić żadnej działalności.

Kolejny przetarg odbył się 12 kwietnia. Tym razem urzędnicy ustalili cenę wywoławczą na poziomie 30 zł/m2 +vat. Do przetargu nie zgłosił się nikt.

W zeszłym tygodniu burmistrz Bochni przedłożył radnym projekt uchwały, której zapisy pozwoliłyby mu w kolejnym przetargu wynająć lokal nie na 3 lata (do tego nie potrzebuje zgody rady), ale na dłuższy okres. – Z uwagi na sugestie potencjalnych najemców, iż lokal wymagał będzie poniesienia znacznych kosztów adaptacyjnych, zasadnym jest wydłużyć okres najmu do 10 lat – wyjaśniono w uzasadnieniu projektu uchwały.

Radni jednogłośnie zgodzili się na takie rozwiązanie. Należy się spodziewać, że wkrótce magistrat ogłosi trzeci przetarg na wynajem tego lokalu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X