R e k l a m a

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Fot. sanneberg / Shutterstock.com

Dobieranie okularów korekcyjnych w zależności od kształtu twarzy to temat rzeka. W Internecie można znaleźć wiele poradników dla osób planujących zakup nowych okularów. W niniejszym artykule my również poruszamy ten rozbudowany temat i przedstawiamy uniwersalne wskazówki, które pomogą Ci wybrać pasujące oprawki.

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy

Przede wszystkim okulary korekcyjne muszą być proporcjonalne do wielkości twarzy. Jeśli mamy drobną twarz nie możemy ubrać dużych oprawek, które przytłoczą linię twarzy. Z kolei przy szerokiej twarzy nie możemy postawić na wąskie oprawki które sprawią, że twarz będzie się wydawała większa.

Mówiąc o podstawowych błędach przy wyborze oprawek warto mieć na uwadze zasadę linii brwi mówiącą, że oprawki nie powinny sięgać wyżej niż linia brwi. Odstępstwem od tej zasady są okulary przeciwsłoneczne. Natomiast w przypadku okularów korekcyjnych zbyt wysokie ułożenie oprawek zdecydowanie nie wygląda najlepiej.

Upraszając wybór oprawek w zależności od kształtu twarzy można postawić na obiegowe zasady takie jak dobranie kanciastych oprawek do okrągłej twarzy lub owalnych oprawek do kwadratowej twarzy. Z kolei w przypadku trójkątnej damskiej twarzy z reguły stawia się na okulary typu kocie oczy. Z kolei w przypadku drobnej prostokątnej twarzy hitem są aviatory lub lenonki. 

Na co zwrócić uwagę kupując okulary korekcyjne? 

Oczywiście kupując okulary nie wystarczy dopasować ich do kształtu twarzy. Warto jeszcze zwrócić uwagę na takie aspekty jak prawidłowe dopasowanie szkieł korekcyjnych do wady wzroku, wybranie odpowiedniej marki (np. eyerim collection lub Ray-Ban) oraz po prostu swobodne samopoczucie podczas noszenia konkretnych oprawek. Ważne żeby oprawki nie uciskały i nie powodowały dyskomfortu podczas noszenia. 

Poza tym, wszystkim nie da się ukryć, że na wybór oprawek wpływ ma także cena. Decydując się na zakup oprawek przez Internet możemy liczyć na różnorodne promocje oraz kupony zniżkowe. Warto wiedzieć, że kupując oprawki przez Internet możemy je bez problemu zwrócić w określonym przez sklep czasie co jest bardzo wygodne i pozwala w praktyce stwierdzić czy w danych oprawkach czujemy się dobrze czy też nie. 

Najnowsze materiały Partnerów