R e k l a m a

Bochnia. Młodzi uczą seniorów korzystania z komputerów i internetu

-

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz 6-25 Hufiec Pracy w Bochni realizują projekt „Gdzie jest ten Internet? Cyfrowa aktywizacja seniorów” finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Europejski Korpus Solidarności jest programem Komisji Europejskiej, umożliwiającym młodym ludziom zaangażowanie się w lokalne inicjatywy m.in. w ramach wolontariatu, przynoszący korzyści społecznościom w całej Europie.

W ramach projektu realizowanego w Bochni, młodzież z bocheńskich szkół średnich należąca do miejscowego Hufca Pracy prowadzi zajęcia komputerowe z seniorami – osoby starsze krok po kroku poznają na nich tajniki wiedzy dotyczące obsługi komputera.

– Projekt pozwoli seniorom na zapoznanie się z cyberprzestrzenią, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat oraz usprawni życie na wielu płaszczyznach – wskazuje Renata Pastuszak, komendant Hufca Pracy w Bochni. – Umiejętność obsługi komputera pomoże również w utrzymaniu bliższych relacji rodzinnych oraz da możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym – dodaje.

W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się w małych grupach w sali komputerowej Niepublicznego Centrum Kształcenia ul. Pod Lipką 5 oraz w siedzibie Hufca Pracy. Pozwalają miło spędzić czas w gronie osób, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego. W ramach projektu przewidziana jest nie tylko nauka, ale także inne atrakcje – wycieczka, czy spotkania przy kawie i ciastku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia