Urszula Rusecka o Polskim Ładzie: „Będziemy wspierać gospodarkę i wszyscy będą się rozwijać”

-

– Z zaprezentowanego programu wynika jasno, że dla 18 milionów będą to bardzo korzystne podatki i bardzo korzystne rozwiązania – mówiła w poniedziałek rano na antenie Radia Kraków reprezentująca nasz okręg wyborczy Urszula Rusecka. Posłanka PiS przekonywała, że „tak naprawdę wszyscy skorzystają na tych zmianach”.

– Prawo i Sprawiedliwość opracowuje programy dobre dla Polaków, nie zajmuje się aż tak tym czym wydaje się, że się zajmuje, czyli bieżącą polityką. Dla nas istotne jest po prostu dobre rządzenie – mówiła Urszula Rusecka dodając: – Polski Ład to projekt, który był przygotowywany przez dłuższy czas, natomiast w pierwszej kolejności walczyliśmy o zdrowie i życie Polaków, ale też ratowaliśmy gospodarkę.

Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał o jedną z najczęściej komentowanych kwestii: dlaczego to najlepiej zarabiający i osoby na samozatrudnieniu mają zapłacić najwięcej?

– Przed nami jeszcze szczegóły, cały pakiet ustaw, które będą musiały być przyjęte, żeby zmaterializował się ten program. W pierwszej kolejności zapewne pójdą te programy związane z podatkami, bo chcemy żeby zmiany podatkowe weszły już w roku 2022. Ale z zaprezentowanego programu wynika jasno, że dla 18 milionów będą to bardzo korzystne podatki i bardzo korzystne rozwiązania – przekonywała Urszula Rusecka. – Jeżeli będziemy wspierać rodziny, będziemy wspierać Polaków to również i ta warstwa, grupa społeczna najbogatsza, na tym zyska, bo będziemy wspierać gospodarkę i wszyscy będą się rozwijać. Tak naprawdę tutaj wszyscy skorzystają na tych zmianach, które są przed nami.

Pytana o wskazany przez wicepremiera Jarosława Gowina problem, że na nowym systemie podatkowym stracą samorządy przez mniejszy udział w podatku PIT, posłanka odparła:

– Dzięki dobrej polityce Zjednoczonej Prawicy dochody samorządów wzrastają, pomimo zerowego PIT dla osób do 26 roku życia i zmniejszonych podatków. Oprócz tego są też programy dla samorządów, takie jak choćby Program Rozwoju Dróg Lokalnych, czy Rządowy Program Inwestycji Lokalnych. Grupa samorządowców, pewnie z tych najbogatszych metropolii, której nie po drodze jest z ugrupowaniem, które obecnie rządzi w kraju, oni cały czas będą mówić jak to źle się dzieje w samorządach. Tak nie jest, bo są do tego odpowiednie parametry, dane ekonomiczne. Ja bym tutaj nie obawiała się o kondycję samorządów, na pewno będą programy w Polskim Ładzie, które będą dodatkowo wzmacniać i wspierać samorządy – stwierdziła przedstawicielka PiS.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X