R e k l a m a

Nożna: Przerwana seria, porażka BKS w Tarnowie

-

W sobotę BKS Bochnia w poszukiwaniu kolejnego zwycięstwa udał się do Tarnowa, gdzie w pierwszym w drugiej fazie rozgrywek wyjazdowym meczu zmierzył się z miejscową Tarnovią. Niestety bochnianom nie udało się podtrzymać serii bez porażki w rundzie wiosennej i musieli oni uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 4:1.

Początek meczu był wyrównany, w pierwszym kwadransie zarówno jedna, jak i druga strona miały szansę na zdobycie bramki. Z czasem BKS przejął inicjatywę i zaczął dominować na murawie. Bochnianie kilkukrotnie bliscy byli objęcia prowadzenia, swoje szanse mieli Jakub Kleszcz i Jarosław Ulas. Pomimo przewagi goście nie potrafili jednak przeprowadzić skutecznej akcji dającej wyczekiwanego gola. W końcówce pierwszej odsłony uaktywniła się Tarnovia, która przeprowadziła kilka groźnych szarż pod bramkę BKS. W 44 minucie po zagraniu z rzutu rożnego i główce jednego z zawodników gospodarzy bocheński obrońca, Bartłomiej Chlebek, interweniował na linii bramkowej. Sędzia zachowanie gracza gości uznał z wiadomych tylko sobie powodów za nieprzepisowe i podyktował rzut wolny pośredni, dodatkowo wyrzucając obrońcę ekipy z solnego grodu z boiska. Tarnowianie nie zmarnowali dogodnej okazji na objęcie prowadzenia i po celnym uderzeniu Bartosza Tokarczyka było 1:0. Zaraz potem arbiter zakończył pierwszą połowę.

Drugą odsłonę lepiej  rozpoczęli gospodarze, gdyż w 51 podwyższyli oni prowadzenie za sprawą Patryka Klicha, który wykończył zagranie swojego kolegi ze skrzydłą. Po tym golu zespół z Tarnowa próbował pójść za ciosem, lecz zawodnicy Tarnovii nie potrafili skutecznie wykończyć swoich ataków. Bocheński próbował powrócić do gry, ale akcje bochnian nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Tymczasem w 71 minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Po szybko wyprowadzonym kontrataku Tokarczyk znalazł się na czystej pozycji  w polu karnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi z Bochni. W 80 minucie Mariusz Łyduch celnie uderzył zza pola karnego i pokonał bramkarza gospodarzy, ając gościom nadzieję na korzystny rezultat. Legły one jednak w gruzach w 88 minucie, kiedy to wynik na 4:1 ustalił Michał Baruch, skutecznie finalizując podanie z prawej strony. Niebawem sędzia zagwizdał po raz ostatni i to Tarnovia na koniec mogła cieszyć się z trzech punktów.

Tarnovia Tarnów – BKS 4:1 (1:0)

Bramki: 45’, 71’ Bartosz Tokarczyk, 51’ Patryk Klich, 88’ Michał Baruch – 80’ Mariusz Łyduch

Skład BKS: Damian Szydłowski – Piotr Janicki, Bartłomiej Chlebek, Jarosław Ulas, Arkadiusz Budzyn (Jakub Pasiut), Mariusz Łyduch, Dawid Grzyb, Kacper Musiał (Patryk Zając), Aliba Lando (Harvey Browne), Tomasz Rachwalski, Jakub Kleszcz

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia