R e k l a m a

Jerzy Owsiak oficjalnie otworzył w Bochni pododdział im. WOŚP dla noworodków – ZDJĘCIA i WIDEO

-

Symbolicznym przecięciem wstęgi Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otworzył we wtorek Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Ostatnio Fundacja sfinansowała zakup nowoczesnego inkubatora, który już służy pierwszym małym pacjentom.

Pododdział funkcjonuje w szpitalu od stycznia, ale uroczystą inaugurację odkładano ze względu na pandemię. Oficjalne otwarcie zostało połączone z przekazaniem placówce nowoczesnego inkubatora, którego zakup sfinansowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (czytaj o tym TUTAJ).

Podczas wtorkowej uroczystości dr n. med. Joanna Hurkała, lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni, poinformowała, że starania o uruchomienie nowego pododdziału trwały prawie rok, a patrona w postaci Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpowiedział Jarosław Gucwa, zastępca ds. lecznictwa w bocheńskim szpitalu.

Nasz oddział funkcjonuje już bardzo długo. Od jakiegoś czasu rodzi się u nas bardzo dużo dzieci. Pacjentki lubią nasz oddział i dają temu wyraz. Zamiast 1000 dzieci rocznie rodzi się u nas 1500-1700 dzieci. Rodzą się również niestety dzieci, które wymagają intensywnej terapii. Od jakiegoś czasu zauważyliśmy taką potrzebę, że te dzieci niekoniecznie muszą jechać do Krakowa, do ośrodków 3. stopnia, chociaż one nas wspierają i kiedy dzieci są w ciężkim stanie albo mają wady wrodzone, czy wymagają terapii chirurgicznej to wtedy jadą. Najczęściej dzieci mogą u nas zostać – powiedziała Joanna Hurkała.

Od stycznia w pododdziale pojawiło się już 90 pacjentów. Ok. 10 z nich wyjechało do Krakowa, ale mam nadzieję, że zaopatrzonych tak jak się da najlepiej – przekazała Joanna Hurkała, dodając, że pododdział pełen jest sprzętu od WOŚP. – Te wszystkie serduszka biją dla małych pacjentów i ich mam – podkreśliła.

Kiedy kupujemy sprzęt to pamiętajcie państwo: kupujemy sprzęt z najwyższej półki. Kupujemy sprzęt w wyniku konkursu ofert, a nie zamówień publicznych, które są korupcjogenne i momentami nieprawdziwe – nie można zbudować autostrady za 2 zł. My kupujemy jakość, a więc kiedy kupujemy sprzęt to zawsze nasi eksperci mówią, który sprzęt jest najlepszy, a my później mówimy: nie patrzcie na cenę, z ceną będziemy walczyli. To co kupiłem (do szpitala w Bochni – przyp. red.) jest sprzętem z najwyższej półki – powiedział we wtorek w Bochni Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dyrektor bocheńskiego szpitala przypomniał wyniki anonimowych ankiet przeprowadzonych przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Mamy najlepszą porodówkę w Małopolsce, 6. w Polsce. Te wszystkie statystyki są wynikiem ciężkiej pracy całego personelu i to jest wasza zasługa, ale nawet najlepszy personel potrzebuje najlepszego sprzętu. To właśnie m.in. wsparcie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pana Owsiaka, który zgromadził tyle ludzi wokół tej pięknej idei pomocy wychodzącej od serca z dobroci, a nie przymusu czy innych celów – powiedział Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Przez te 29 lat ok. 1,5 mln zł pomocy rzeczowej trafiło do bocheńskiego szpitala właśnie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dobrze, że ta organizacja funkcjonuje. Dobrze Jurku, że co roku organizujesz to przedsięwzięcie mimo różnych krytycznych głosów. Uważam, że trzeba iść pod wiatr i dalej prowadzić zadanie, ponieważ te wszystkie środki pomagają drugiemu człowiekowi – zwrócił uwagę Adam Korta, starosta bocheński.

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania za pomoc
przy organizacji i otwarciu pododdziału. Otrzymali je:

  • Dr n. med. Joanna Hurkała, Lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP
  • Anna Jaworska, Pielęgniarka oddziałowa Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru
  • Noworodka im. WOŚP
  • Ewa Nalepa Położna specjalistka koordynująca Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im.
  • WOŚP
  • Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • Adam Korta Starosta Bocheński

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia