R e k l a m a

Nowoczesny inkubator od WOŚP trafił do bocheńskiego szpitala

-

Do bocheńskiego szpitala trafił nowoczesny inkubator hybrydowy. Urządzenie, podarowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będzie wykorzystywane na pododdziale intensywnego nadzoru noworodka bocheńskiego Szpitala Powiatowego, który zresztą nosi imię WOŚP.

Tylko w tym roku w bocheńskim szpitalu urodziło się już 560 dzieci, 80 z nich to „wcześniaki”, dzieci z wadami, infekcjami czy zaburzeniami adopcyjnymi. Wszystkie wymagały szczególnej opieki, a taką mógł im zapewnić pododdział intensywnego nadzoru noworodka, który funkcjonuje w bocheńskim szpitalu od stycznia tego roku.

– Dzieci mogły tu na miejscu uzyskać pomoc dzięki temu, że nasz pododdział dysponuje nowoczesnym sprzętem niezbędnym przy opiece nad takimi maluchami, nie bez znaczenia jest także doświadczenie personelu, który przez cały czas się dodatkowo doszkala – wylicza dr Joanna Hurkała, lekarz kierujący oddziałem noworodków z pododdziałem intensywnej terapii noworodka Szpitala Powiatowego w Bochni.

Oprócz WOŚP oddział systematycznie wspierają też lokalne firmy: Sułtan podarował komplet kolorowych krzeseł, z których mogą korzystać rodzice czuwający przy swoich pociechach, firma Eurostyl z Mikluszowic produkująca odzież medyczną sprezentowała prześcieradełka do łóżeczek dla dzieci. Wsparcie zdeklarowała także bocheńska Chantilly.

W ubiegłym roku szpital wykorzystując własne fundusze zakupił gazometr. Bardzo przydałby się jeszcze respirator dla noworodków, który kosztuje 140 tys. zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc