R e k l a m a

Okocimski i Tarnovia z karami za zadymę pseudokibiców

-

800 zł (osiemset złotych) grzywny plus dwa najbliższe mecze rozgrywane bez publiczności oraz zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze OKS do końca sezonu – to kara nałożona przez Wydział Dyscypliny Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na Okocimskiego Brzesko za rozróbę kiboli podczas meczu z Tarnovią Tarnów.

Karę nałożono powołując się na przepisy z Art 64. regulaminu dyscyplinarnego PZPN, które przewidują sankcje m.in. za:

„brak należytego porządku na stadionie przed, w czasie lub po zawodach oraz za prezentowanie treści o charakterze pogardliwym, rażąco nieetycznym, pochwalających przemoc, odwołujących się do zbrodniczych ideologii, treści o charakterze dyskryminacyjnym, w szczególności odnoszących się do rasy, koloru skóry, języka, religii bądź pochodzenia, za wznoszenie okrzyków lub popełnienie innego aktu o takim charakterze w czasie, bezpośrednio przed lub po meczu
przez kibiców Okocimski Brzesko”
.

Jak zaznaczono w komunikacie wydanym w czwartek przez wydział dyscypliny: „Klub Okocimski Brzesko przyznał się do zarzucanego przewinienia dyscyplinarnego, wnosząc o łagodny wymiar kary. W wymiarze kary uwzględniono stanowisko Klubu.”

Kary nie uniknęła też Tarnovia. Ze względu na zachowanie pseudokibiców wydział dyscypliny uchwalił zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców drużyny Tarnovia Tarnów na mecze piłkarskie do końca sezonu. „Klub Tarnovia Tarnów przyznał się do zarzucanego przewinienia dyscyplinarnego, wnosząc o zastosowanie powyższej kary. W wymiarze kary uwzględniono stanowisko Klubu”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia