R e k l a m a

Ustawka na A4 w Targowisku. Ponad 50 kiboli z zarzutami

-

Małopolscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Podkarpacia oraz województwa lubelskiego i świętokrzyskiego ustalili i zatrzymali uczestników ubiegłorocznej ustawki na autostradzie A4 w Targowisku.

25 lipca 2020 r. na autostradzie  A4, w miejscowości Targowisko, w powiecie wielickim doszło do konfrontacji siłowej pseudokibiców. Sprawcy należeli do dwóch zantagonizowanych koalicji klubów piłkarskich z Podkarpacia. 

Pokaz siły odbywał się głównie na pięści oraz na rękawice. Większość z pseudokibiców biorących udział w bójce była zamaskowana. Bójka trwała  około 1,5 minuty ale jezdnia autostrady w okolicach 446 kilometra była zablokowana na 8 minut. 

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości  pseudokibiców oraz wydziału dochodzeniowo – śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce rozpoczęli ustalanie personaliów uczestników „ustawki”. Analizowano nagrania z tego zdarzenia, przesłuchiwano świadków. 

– Wykorzystując dobre rozpoznanie środowiska swoich pseudokibiców, o współpracę poproszono także policjantów z garnizonu podkarpackiego. Analizując okoliczności sprawy jak również  zebrane dowody policjanci ustalili kilkadziesiąt osób, z różnych województw, które brały udział w bójce – poinformowała małopolska policja.

Podczas zorganizowanej na przełomie maja i czerwca br. akcji, małopolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Podkarpacia oraz z policjantami z Lubelskiego i Świętokrzyskiego równocześnie zatrzymali kilkudziesięciu podejrzanych. Są to osoby w wieku od 18 do 46 lat.

Ostatecznie, na  podstawie zebranego materiału dowodowego, ponad 50 sprawcom zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce o  charakterze chuligańskim  (art. 158 par. 1 KK w zw. art. 57a par. 1 KK). Grozi im za to do 4,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu gdzie grozi im grzywna do 5000 zł.  

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia