Park Uzbornia. Gastronomia nie ruszy na Dni Bochni, ani przed wakacjami

-

Lokal gastronomiczny zlokalizowany w Parku Rodzinnym Uzbornia nie ruszy na Dni Bochni. Będzie mógł zostać otwarty najwcześniej 1 lipca – o ile rozpisany właśnie kolejny przetarg wyłoni jakąś firmę, która wynajmie go na najbliższe 10 lat.

Lokal (260 m2) nie ma najemcy już prawie pół roku, obecna próba jego znalezienia jest trzecią podjętą przez magistrat. Choć na początku wydawało się, że wszystko pójdzie gładko – ba! magistrat mógł nawet zacierać ręce ciesząc się, że zarobi pięć razy więcej niż planował.

Pierwszą procedurę przetargową przeprowadzono bowiem pod koniec zeszłego roku, gdy kończyła się poprzednia umowa. W postępowaniu uczestniczyło wtedy dwóch oferentów, a miesięczna stawka wywoławcza 10 zł/m2 +vat została podbita aż do 50 zł/m2 + vat. Wygrał dotychczasowy najemca, czyli funkcjonująca tu od początku istnienia budynku „Mała Czarna Bistro”.

Jednak do podpisania umowy, mającej obowiązywać od początku roku, ostatecznie nie doszło – prawdopodobnie m.in. ze względu na komplikującą się sytuację pandemiczną. Najwyraźniej firma wolała stracić wpłacone wadium niż uiszczać wywindowany czynsz nie mogąc jednocześnie prowadzić żadnej działalności.

Kolejny przetarg odbył się 12 kwietnia. Tym razem urzędnicy już na starcie ustalili wyższą cenę wywoławczą, trzy razy wyższą niż poprzednio: 30 zł/m2 +vat. Do przetargu nie zgłosił się nikt.

Pod koniec kwietnia na wniosek burmistrza rada miasta przyjęła uchwałę, która pozwala wynająć lokal nie na 3 lata (do tego burmistrz nie potrzebuje zgody rady), ale na dłuższy okres. Wyjaśniono, że „takie były sugestie potencjalnych najemców”, którzy „wskazywali na konieczność poniesienia znacznych kosztów adaptacyjnych”.

Ogłoszenie o przetargu opublikowano kilka dni temu, umowa z ewentualnym najemcą będzie obowiązywać do czerwca 2031 roku. Urzędnicy spuścili nieco z tonu ustalając wywoławczą stawkę za miesiąc: teraz to 20 zł/m2 +vat.

Przetarg odbędzie się 17 czerwca, a umowa obowiązywać będzie od 1 lipca – czyli w teorii wtedy najwcześniej lokal będzie mógł otworzyć się dla klientów. To oznacza, że podczas tegorocznych Dni Bochni, których finał zaplanowano na 19-20 czerwca w Parku Uzbornia, gastronomia pod wieżą widokową wciąż będzie zamknięta.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2021

X