Niepołomice. Kolejna duża firma w Strefie. SMAY zainwestuje 82 mln zł

-

W piątek odbyło się uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę firmy SMAY w Podłężu. Tym samym Niepołomicka Strefa Inwestycyjna powiększyła się o kolejną prężną firmę.

Wmurowanie odbyło się w obecności właścicieli firmy, wykonawcy inwestycji, władz lokalnych i mediów. Rozpoczęto w ten sposób pierwszy etap budowy, który potrwa nieco ponad rok i zakończy się wiosną 2022 r. Łączna wartość inwestycji to ponad 82,5 milionów złotych.

W ramach projektu powstaną: nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni 18 500 m2, wraz z laboratorium badawczo-rozwojowym oraz 4 kondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 4 500 m2 oraz budynek socjalny o pow. 1 850 m2. Całkowita powierzchnia zabudowy to 21 377 m2.

Docelowo inwestycja przewiduje powstanie pięciu budynków stanowiących zespoloną bryłę, a także stworzenie infrastruktury drogowej i zagospodarowanie całego terenu.


SMAY jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą produkcyjno-consultingową, działającą na rynku od ponad 32 lat. Dostarcza wysokiej jakości produkty i systemy w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Z jej usług i produktów korzysta około 15 tys. klientów w ponad 27 krajach. SMAY posiada kilka patentów i realizuje własne projekty badawcze. Firma zatrudnia obecnie około 400 osób. Po otwarciu nowej siedziby w Podłężu firma planuje poszerzać swoją kadrę pracowniczą poszukując specjalistów z wielu dziedzin i prowadzić nabór zarówno na stanowiska produkcyjne jak i biurowe.

– Od kilku lat SMAY rozwija się szczególnie dynamicznie, a nowa siedziba jest konsekwencją tego rozwoju. Potrzebujemy miejsca, które spełni nasze rosnące oczekiwania i zapewni nam możliwość dalszego wzrostu – mówi Marek Maj, współwłaściciel i Dyrektor ds. Inwestycji w firmie SMAY.

Nowy zakład produkcyjny firmy będzie wykorzystywał najnowsze rozwiązania technologiczne, zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Obiekt zostanie wyposażony między innymi w: nowoczesne centra obróbki połączone z automatycznymi magazynami surowców, magazyn wysokiego składowania z punktami kompletowania wydań zewnętrznych i wewnętrznych, innowacyjne oprogramowanie do zarządzania procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi, nowoczesne rozwiązania w zakresie usuwania pyłów powstałych w procesie obróbki materiałów pylnych (czysta hala), a także systemy, które zautomatyzują procesy wykrawania i gięcia blach. Magazyn będzie wyposażony w nowoczesne zaplecze automatyczne.

Na etapie projektowym firma SMAY nie zapomniała również o komforcie pracowników i gości. Zaplanowano wygodne zaplecza socjalne, stołówkę, sale konferencyjne, strefa wellness i spa, siłownia oraz duży taras na dachu budynku. Odpowiednią jakość powietrza zapewni nowoczesna wentylacja, w tym iFlow, czyli ekologiczny system wentylacji dostosowujący się do zmiennych potrzeb użytkowników i zajętości pomieszczeń, a także fotowoltaika i inne energooszczędne rozwiązania, które wspierają niską emisję budynku.

Wybór lokalizacji dla nowej siedziby SMAY jest nieprzypadkowy. Blisko sześciohektarowa działka przy ulicy Grabskiej w Podłężu leży na terenie strefy ekonomicznej i ma znakomitą infrastrukturę komunikacyjną – dostęp do autostrady i linii kolejowej oraz miejsce na duży parking dla 371 samochodów osobowych i dostawczych.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2021

X