R e k l a m a

Rusza II etap przebudowy budynku PCPR, PINB i prokuratury

-

Ponad 2,2 miliona złotych będzie kosztował kolejny etap przebudowy budynku byłego internatu „Mechanika” przy ul. Windakiewicza, w którym obecnie znajdują się ważne dla mieszkańców Bocheńszczyzny instytucje.

W czwartek podpisano umowę na realizację tej inwestycji – przebudowana zostanie instalacja opadowa i kanalizacyjna, powstaną też nowe drogi dojazdowe oraz parkingi. Aktualnie parking może pomieścić 22 auta, po remoncie będzie to blisko 80 w tym dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynkach swoją siedzibę ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Prokuratora Rejonowa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach pierwszego etapu prac w 2019 roku wykonano przebudowę i wymianę dachu budynku. Wczoraj podpisano umowę na II etap inwestycji oraz przekazano wykonawcy plac budowy.

Zakres inwestycji będzie duży i niezbędny dla poprawy dostępności w tym dla osób z niepełnosprawnościami czyli dla klientów instytucji znajdujących się w tym budynku. Głównie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy którym funkcjonuje Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności — mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Roboty potrwają 10 miesięcy i zakończą się w kwietniu 2022 roku. Z powodu prowadzonych robót nie będzie możliwe parkowanie w obszarze budynku. W okresie wakacyjnym istnieje możliwość parkowania samochodów na parkingu przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni przy ul. Windakiewicza 23.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc