Koniec dyspensy. Msza w TV lub przez internet już nie wystarczy

-

Biskup tarnowski Andrzej Jeż ogłosił w sobotę zniesienie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzielił w październiku ubiegłego roku w związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną i wprowadzanymi obostrzeniami sanitarnymi.

Bp Andrzej Jeż zwrócił uwagę, że „w ostatnich tygodniach pandemia traci na sile”, dlatego w kontekście łagodzenia kolejnych obostrzeń można było podjąć taką decyzję.

– Z dniem dzisiejszym znoszę ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzieliłem 16 października ubiegłego roku. Przypominam więc, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów – poinformował w sobotę biskup tarnowski.

Jednocześnie bp Andrzej Jeż zaapelował „o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której już bez żadnych ograniczeń będziemy mogli wyznawać naszą wiarę”. Zachęca też wszystkich „do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych”.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2021

X