Brzescy młodzi kręglarze podsumowali sezon. Sporo sukcesów!

-

Dla większości młodych brzeskich kręglarzy właśnie rozpoczęły się zasłużone wakacje, a i sezon kręglarski 2020/2021 dobiegł końca. Czas więc go krótko podsumować.

Młodzieżowa drużyna BOSiR-u Brzesko w składzie której większość zawodników to juniorzy młodsi wywalczyła tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski Centralnej Lidze Juniorów. Drugie miejsce na podium beniaminka tych rozgrywek to spory sukces i niemałe zaskoczenie w kręglarskim światku.

W klasyfikacji młodzieżowego GRAND PRIX Polski  2020/2021 na podium stanęła dwójka zawodników BOSiR-u.  W  ogólnopolskich  turniejach  zaliczanych do tego cyklu (rozegranych  pomimo  pandemicznych zawirowań) Kuba Kuryło triumfował trzykrotnie. Pomimo kontuzji  i  braku punktów za start  w Tucholi Jakub okazał się w końcowej  klasyfikacji najlepszy w kat. juniorów młodszych. Trzecie miejsce na podium  tej prestiżowej klasyfikacji po bardzo dobrym sezonie zajął jego klubowy kolega Gabriel Zastawnik.

Na miejscu czwartym Młodzieżowego GP Polski uplasowała się jedyna na tę chwilę trenująca juniorka młodsza Izabela Cebula.

W kończących sezon 2020/2021 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zawodnicy BOSiR-u zdobyli cztery medale w tym dwa złote. Medal złoty i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w grze sportowej zdobył po raz trzeci w swej kręglarskiej karierze Jakub  Kuryło. Medal złoty i tytuł Mistrzów Polski w kat. par  juniorów młodszych zdobyła dwójka:  Jakub Kuryło, Gabriel Zastawnik.Medale brązowe w kat. sprintów  zdobyła Izabela Cebula Gabriel Zastawnik.

Warto również wspomnieć, że na kręglarskich torach w ogólnopolskich zawodach w każdym kolejnym starcie coraz lepiej prezentowały się brzeskie dziewczyny startujące w kat. młodziczek. Zarówno Kinga Kolbusz jak i Oliwia Łoboda grały w kręgle sportowe swój pierwszy sezon. Jako para zdobyły już pierwszy medal. Na rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików para dziewcząt BOSIR-u wywalczyła srebrny medal. W klasyfikacji indywidualnej młodziczek tych samych zawodów Oliwia Łoboda zajęła  trzecie  miejsce.

Część zawodników BOSiR-u Brzesko będących w szerokiej kadrze narodowej ma szanse wejść do drużyny, która jako reprezentacja Polski  pojedzie na zaplanowane na koniec sierpnia tego roku  w Słowenii Mistrzostwa Świata U 18 i U 23  i dla nich niestety od kręgli nie ma wakacji. Udział w  zaplanowanych na wakacyjne miesiące ogólnopolskich turniejach  w Lesznie i  Tarnowie Podgórnym oraz dobre wyniki w tych zawodach będą podstawą do uzyskania kwalifikacji.

Podsumowując sezon, BOSIR w imieniu trenujących dzieci, młodzieży i ich rodziców dziękuje przedsiębiorcom, którzy swoimi wpłatami zasilają konto Stowarzyszenia Kręglarstwa Klasycznego. Stowarzyszenie wraz z  BOSiR Brzesko współorganizuje i współfinansuje część wyjazdów na ogólnopolskie zawody.