R e k l a m a

Gmina Bochnia. Uroczyście otwarto Halę Sportową w Łapczycy – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W środę, 30 czerwca w Zespole Szkół Gminnych w Łapczycy odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. To największa inwestycja zrealizowana przez obecne władze samorządowe – Jestem przekonany że hala ta będzie spełniała cele i założenia i będzie nie tylko areną dla wydarzeń sportowych, ale i kulturalnych – podkreśla wójt Marek Bzdek.

Hala sportowa w Łapczycy została wybudowana w latach 2018-2020 i jest pierwszym pełnowymiarowym obiektem w gminie Bochnia. Pomieszczenie hali sportowej pełni także funkcję boiska sportowego dla takich rozgrywek jak piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, badminton, futsal, gimnastyka artystyczna i korekcyjna. Będą z niej mogły korzystać dzieci, młodzież oraz mieszkańcy gminy Bochnia.

Budowa hali sportowej zakończyła się w 2020 r. a wartość całej inwestycji wyniosła 13,5 mln zł. 

Cieszymy się z faktu, że ta inwestycja, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona. Jako pierwszy tego typu obiekt sportowy w Gminie będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Może również stać się ważnym centrum sportowym i kulturalnym naszego Regionu – powiedział w trakcie uroczystości Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia i dodał:

– Słowa podziękowania kieruję do pracowników Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych gminy za zaangażowanie w cały proces realizacji inwestycji. Dziękuję wszystkim radnym poprzedniej, a szczególnie obecnej kadencji za akceptację odważnej konstrukcji projektów budżetu. Dziękuję Proboszczowi Parafii w Łapczycy za słowa modlitwy i poświęcenie naszego obiektu.(…) Wierzę, że nasza Hala będzie tętnić życiem i może wychować prawdziwe sportowe talenty oraz będzie kształtować prawe charaktery.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali: Andrzej Starowicz z JDC Agency, Orkiestra Baczków oraz Siedlecanie, których występy zostały nagrodzone przez zaproszonych gości owacjami na stojąco.

Więcej o obiekcie i jego funkcjonalności – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024