„Kulturalna od-nowa”: W niedzielę budujemy makietę Bochni

-

W niedzielę, 4 lipca 2021 r. w godzinach od 16:00 do 18:00 Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Kulturalna od-nowa”.

UWAGA! Wydarzenie pierwotnie planowane było na sobotę, ale ze względu na warunki atmosferyczne zostało przeniesione na niedzielę!

Niedzielne spotkanie to drugie, z czterech planowanych warsztatów, które odbędą się na bocheńskich terenach zrewitalizowanych – ciągach pieszych przy ulicach Solnej i Sutoris. Celem tego cyklu mikro eventów jest przywrócenie uczestnictwa w kulturze, umożliwienie mieszkańcom udziału w działaniach plastycznych, prowadzonych w miejscach rewitalizowanych przez ostatnie lata.

Zaplanowane na niedzielę warsztaty będą miały charakter twórczy – uczestnicy zbudują makietę Bochni. Dzieci wraz z Rodzicami będą budować, planować, kolorować, łączyć, składać, a przede wszystkim planować swoje miasto.

W pracach wykorzystane zostaną kreatywność, wyobraźnia dzieci oraz wsparcie rodziców. Do dyspozycji dzieci będą miały materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć prace marzeń. Dzieci skorzystają także z materiałów przekazanych przez Kopalnię Soli w Bochni – brył soli. Do działań twórczych posłużą także materiały plastyczne: kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina.

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, seniorów. Spędźmy sobotnie popołudnie razem – wstęp wolny!


Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.
Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Bochnia.

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium

Partnerzy:
RERUM
Teatr Artystokracki
Kopalnia Soli Bochnia

Partner medialny: Bochnianin.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X