R e k l a m a

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Trzciany. Mówił o szczepieniach i „Polskim Ładzie”

-

Lipnica Murowana to nie jedyna miejscowość w powiecie bocheńskim jaką w poniedziałek odwiedził prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Popołudniu prezydencka para była w Trzcianie, gdzie oprócz spotkania z mieszkańcami odbyło się oficjalne włączenie miejscowej OSP do KSRG oraz przekazanie jednostce samochodu wygranego za najwyższą w Małopolsce frekwencję podczas II tury zeszłorocznych wyborów prezydenckich.

W Trzcianie prezydent Andrzej Duda poruszył kilka tematów. Swoją wypowiedź rozpoczął od nawiązania do obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Bardzo się cieszę, że sytuacja na tyle się poprawia, że można realizować te tzw. wizyty krajowe po długiej przerwie, kiedy z uwagi na pandemię koronawirusa było to niemożliwe. Nie ukrywam, że z wielką ulgą przyjmuję codziennie informacje o tym, że liczba zakażeń koronawirusem spada. Mam nadzieję, że na skutek postępującego programu szczepień uda nam się pokonać koronawirusa i że będziemy mogli całkowicie wrócić do normalnego życia – powiedział Andrzej Duda.

Gratulując mieszkańcom gminy Trzciana wygranej w „Bitwie o wozy” prezydent wrócił do zeszłorocznych wyborów prezydenckich.

Cieszę się ogromnie, że to do czego zobowiązywałem się w trakcie tamtej kampanii wyborczej to jest realizowane i będzie realizowane. Dzisiaj ten plan, przede wszystkim plan inwestycyjny, o którym mówiłem rok temu, jest de facto w całości zamieszczony w tym co polski rząd nazwał „polskim ładem”, czyli wielki rządowy program przede wszystkim inwestycji na niewyobrażalne pieniądze, gdzie środki nasze krajowe będą połączone ze środkami europejskimi także w ramach Funduszu Odbudowy – mówił prezydent Andrzej Duda.

Dla samych tylko samorządów z funduszu Polski Ład przewidziana jest kwota 20 mld zł na inwestycje o charakterze lokalnym. Już można w tej chwili wnioskować o środki z tego funduszu. Zachęcam do tego z całego serca. Ogromnie potrzebujemy tych inwestycji. One generują nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim one wyznaczają rozwój kraju – kontynuował Andrzej Duda.

Chciałbym, aby moi rodacy w całym kraju czuli, że prezydent jest blisko nich. Nie znaczy to, że trzeba przyjechać do Warszawy, żeby zobaczyć prezydenta z daleka 15 sierpnia na defiladzie, czy przy innej uroczystości państwowej. Chciałbym, żebyście państwo mogli spotkać się ze mną tam, gdzie mieszkacie. To właśnie dlatego jeżdżę po całym kraju. Cieszę się ogromnie, że mogę być dziś na tej ziemi, którą uważam za swoją w sensie rodzinnym. Tutaj się wychowałem, tutaj się urodziłem, stąd jestem, z tej części naszego kraju – podkreślił Andrzej Duda.

Zobacz również:
Prezydent Andrzej Duda w Lipnicy Murowanej

Zobacz również:
Prezydent Andrzej Duda w Lipnicy Murowanej

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc