Bochnia. W sobotę w tężni wernisaż wystawy malarstwa i pokaz rzeźbienia w soli

-

Już w najbliższą sobotę, 10 lipca zaplanowano nie jedno, ale dwa wydarzenia w ramach cyklu „Kulturalna od-nowa”. Tym razem będziemy mogli zakosztować sztuki w różnych wydaniach, począwszy od wystawy malarskiej i udziału w warsztatach, po uliczny teatr i pantomimę.

O godz. 16:00 w Tężni Solankowej odbędzie się otwarcie wystawy obrazów, które powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Wernisaż rozpocznie się recitalem Daniela Grzesika z Teatru Artystokrackiego. Wystawa połączona będzie z warsztatami różnych dziedzin plastycznych, które poprowadzą artyści bocheńscy oraz pedagodzy plastyki. Będzie można spróbować swoich sił w technikach rzeźbiarskich w drewnie, soli oraz modelowaniu w glinie i plastelinie, a także w technikach malarskich tj. jak akwarela i pastel sucha. Technikę rzeźby w soli bocheńskiej, pokaże i poprowadzi rzeźbiarz – Mirosław Malaca, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z tym materiałem. Z kolei warsztaty z malarstwa akwarelowego poprowadzi Kinga Magdoń z Pracowni Rerum, a technikę malarstwa suchymi pastelami przedstawi Paweł Putowski.

Natomiast od godz. 16:30 na bocheńskim Rynku pojawią się dwie złote postaci usadowione na wysokich krzesłach, posługujące się tylko obrazem emocji i zatrzymaniami w nich… jakby zwolniony film z zatrzymywanymi kadrami. „Złota pantomima”, której będziemy świadkami to żywe rzeźby, mieszanina pantomimy, teatru ulicznego, teatru przedmiotu i instytucji.

Na to wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych DAMY RADĘ.
Wydarzenia realizowane w ramach cyklu „Kultura od-nowa” finansowane są przez Miasto Bochnia i koordynowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022