W tężni solankowej otwarto wystawę malarstwa – ZDJĘCIA

-

W sobotę na terenie tężni solankowej w Bochni odbyło się otwarcie wystawy obrazów, które powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Wernisaż rozpoczął się recitalem Daniela Grzesika z Teatru Artystokrackiego.

Wystawa połączona była z warsztatami różnych dziedzin plastycznych, które poprowadzili bocheńscy artyści oraz pedagodzy plastyki. Można było spróbować swoich sił w technikach rzeźbiarskich w drewnie, soli oraz modelowaniu w glinie i plastelinie, a także w technikach malarskich takich jak akwarela i pastel sucha.

Technikę rzeźby w soli bocheńskiej pokazał rzeźbiarz Mirosław Malaca, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z tym materiałem. Z kolei warsztaty z malarstwa akwarelowego poprowadziła Kinga Magdoń z Pracowni Rerum, a technikę malarstwa suchymi pastelami przedstawił Paweł Putowski.

Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu „Kulturalna od-nowa” finansowanego przez Miasto Bochnia i koordynowanego przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X