R e k l a m a

Wnioski „300+”: już niemal 82 tys. w Małopolsce i milion w kraju

-

W naszym regionie wpłynęło do ZUS, w ramach programu „Dobry Start”, niemal 82 tys. wniosków na 121 tys. dzieci. W całym kraju mamy już ponad milion wniosków, które dotyczą przeszło 1,4 mln dzieci.

W województwie małopolskim najwięcej wniosków złożono w krakowskim ZUS  – 33 tys. dla 46 tys. dzieci. W nowosądeckiej placówce o świadczenie ubiega się już 18,8 tys. rodziców i opiekunów dla niemal 30 tys. dzieci. Natomiast do chrzanowskiego oddziału wpłynęło 17 tys. wniosków na tys. 24,5 dzieci, a w tarnowskim ZUS – 13 tys. wniosków dla 20 tys. dzieci.

O świadczenie można ubiegać się do 30 listopada 2021 roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać go we wniosku.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia