Bochnianin Jakub Kuszlik wystąpi dziś w eliminacjach Konkursu Chopinowskiego

-

W Filharmonii Narodowej w Warszawie od kilku dni trwają eliminacje do 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W dzisiejszej wieczornej sesji wystąpi utalentowany bochnianin Jakub Kuszlik.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (często nazywany skrótowo Konkursem Chopinowskim) to jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat w Warszawie. Jego osiemnasta edycja powinna była odbyć się w 2020 roku, ale ze względów pandemicznych została przeniesiona.

W eliminacjach konkursu rywalizuje 154 pianistów z całego świata, do zaplanowanego na październik finału dostanie się około 80. Polskę reprezentuje 18 muzyków (6 przystępuje do głównego konkursu bez wstępnych eliminacji).

Pianista z Bochni Jakub Kuszlik wystąpi przed międzynarodowym jury dziś (piątek, 16 lipca) o godz. 18:30. Występy transmitowane są na żywo za pośrednictwem YouTube – TUTAJ.

Konkurs Chopinowski jest jednym z niewielu konkursów monograficznych – we wszystkich jego etapach wykonywane są wyłącznie utwory jednego kompozytora: Fryderyka Chopina. Zainicjowany został w 1927 przez polskiego pianistę, profesora Jerzego Żurawlewa (jest patronem szkoły muzycznej w Bochni).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023