R e k l a m a

Stara Dzwonnica. Wernisaż malarstwa Artura Zienko – ZDJĘCIA

-

W sobotę w wiśnickiej Galerii Stara Dzwonnica odbył się wernisaż malarstwa Artura Zienko, który jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz wydziału sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie pracuje obecnie jako pedagog, ucząc projektowania odzieży i stylizacji ubiorów. Jednocześnie każdą wolną chwilę poświęcając swej największej pasji – malarstwu.

W interesujący sposób przedstawił artystę przybyły na wernisaż prof. Jacek Rozmus, krytyk sztuki.

Malarski świat Artura Zienki rozpościera się w pejzażach niezwykle dynamicznych, bo uwzględniających fizykalne właściwości światła, które wydobywa się z wnętrza barw. Artysta kładzie je grubo, jego paleta jest oszczędna i stonowana. Artur Zienko dojrzał, by pokazać możliwości jakie dają kolory, pod warunkiem zachowania świadomości, że ich kondensację determinuje strategia pulsu, a ujawnianie barwnego potencjału dyscyplinują prawa optyki, zdaje się zainicjowana serią wydarzeń wciąż nie przebrzmiałych i ciągle od ostatnich dekad minionego wieku widocznych – mówił Jacek Rozmus.

Należy tu podkreślić, że Zienko rzeczywistości wykazującej objawy chaosu trafił ze swą sztuką. Zdyscyplinowaną, opartą na stałych kryteriach, świetnie wykonaną. Świetliste spirale kładą się w tych pejzażach na wodzie, obłokom gwarantują leniwy, ulotny potencjał, który jednak pozwala pokonywać i zakreślać kolejne linie horyzontu. A to wszystko pozostaje arcyludzkie i arcymalarskie. Światło dochodzi, zwija horyzont – dodał Jacek Rozmus.

Wystawę można oglądać do 15 sierpnia br.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia