Park Uzbornia. Kiedy ruszy gastronomia? Umowa najmu nie została podpisana

-

Czytelnicy dopytują, kiedy mogą spodziewać się otwarcia gastronomii w Parku Rodzinnym Uzbornia. Otóż możliwe, że nieprędko. Umowa z nowym najemcą miała zacząć obowiązywać od 1 lipca, ale… wciąż nie została podpisana.

Jak już informowaliśmy w Bochnianin.pl firma, która wygrała przetarg na najem lokalu przy wieży widokowej, wylicytowała rekordowo wysoką stawkę, a do kasy miasta miało wpadać miesięcznie kilkakrotnie więcej pieniędzy niż dotychczas (szczegóły TUTAJ).

Przetarg odbył się 17 czerwca i zgodnie z zarządzeniem burmistrza w ciągu 7 dni zwycięzca został poinformowany o terminie i miejscu zawarcia umowy najmu. Okazuje się jednak, że do dziś (21 lipca) do tego nie doszło. – Przedsiębiorca, który wygrał przetarg na lokal na Uzborni nie podpisał jeszcze umowy. Na pisemne wezwanie nie odpowiada – informuje krótko Andrzej Koprowski odpowiedzialny za kontakty z mediami z ramienia UM Bochnia.

W magistracie zdają sobie sprawę, że w tej sytuacji należy liczyć się z prawdopodobną rezygnacją firmy z podpisania umowy. W takim przypadku oferent straci wpłacone wadium w wysokości 5 tys. zł, a UM będzie musiał rozpisać nowy przetarg (taka sytuacja miała miejsce przy pierwszym przetargu).

Lokal nie ma najemcy od 1 stycznia, zatem już od ponad pół roku miasto nie ma wpływów z tytułu czynszu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022