Jakub Kuszlik z Bochni zakwalifikował się do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – WIDEO

-

Pochodzący z Bochni Jakub Kuszlik podczas eliminacji zrobił wrażenie na jurorach i zakwalifikował się do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Zobacz występ Jakuba Kuszlika w eliminacjach:

Wśród pianistów zakwalifikowanych do Konkursu głównego przez Jury Eliminacji znalazło się: 22 Chińczyków, 14 Japończyków, 16 Polaków, 7 obywateli Korei Południowej, 6 Włochów, a także reprezentanci Armenii, Chińskiego Tajpej, Kanady, Kuby, Łotwy, Tajlandii, USA, Wielkiej Brytanii i Wietnamu.

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego, dwukrotnie przekładane z powodu pandemii, odbyły się w dniach 12‒23 lipca 2021 r. w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Do muzycznego turnieju zgłosiło się ponad 500 pianistów z całego świata. 164 spośród nich zostało dopuszczonych do udziału w Eliminacjach na podstawie przesłanych nagrań. Ostatecznie do Eliminacji przystąpiło 151 pianistów, którzy przed jurorami i warszawską publicznością zaprezentowali wymagany konkursowym regulaminem program.

Oficjalna konkursowa wizytówka pianisty z Bochni:

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (często nazywany skrótowo Konkursem Chopinowskim) to jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat w Warszawie. Jego osiemnasta edycja powinna była odbyć się w 2020 roku, ale ze względów pandemicznych została przeniesiona.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X