R e k l a m a

Świadczenie 300+: niemal 31 tys. przelewów w Małopolsce

-

W województwie małopolskim ZUS wypłacił dotychczas przeszło 9,2 mln złotych, w ramach programu „Dobry Start”. Świadczenie trafiło do niemal 31 tys. rodzin w regionie.

W całym kraju liczba przekazanych świadczeń to prawie 800 tys. na łączną kwotę 240 mln złotych.

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i portal Emp@tia. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać go we wniosku.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

Każda osoba, która złoży wniosek (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje o nim i jego obsłudze na portalu PUE ZUS (status obsługi, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS będzie też korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem 22 290 22 02 można otrzymać informacje na temat świadczenia 300 plus. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc