Małopolska. „Do nielegalnych wyścigów nie doszło”

-

W miniony weekend (od piątku wieczorem 23 lipca do ranka 26 lipca) małopolscy policjanci prowadzili działania zmierzające do udaremnienia procederu nielegalnych wyścigów na terenie Małopolski. – Działania były skuteczne, do pirackich rajdów na kontrolowanych trasach nie doszło – poinformowano w podsumowaniu akcji.

Do działań skierowano grupę SPEED oraz policjantów ruchu drogowego wspomaganych przez funkcjonariuszy ogniw patrolowo-interwencyjnych. – Pod szczególnym nadzorem w miniony weekend znalazły się te odcinki dróg, na których według operacyjnie zebranych informacji zwyczajowo dochodzi do organizacji nielegalnych wyścigów. Największe siły zaplanowane były na porę wieczorowo-nocną – przekazała małopolska policja.

Podczas trwania akcji małopolscy policjanci skontrolowali 2839 pojazdów, ujawniając przy tym 2362 wykroczenia. Zdecydowana ich większość – aż 1549 dotyczyła niestosowania się do obowiązujących limitów prędkości.

Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, 36 kierowców pozostało bez prawa jazdy na 3 miesiące. Podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali 145 dowodów rejestracyjnych, w tym 70 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. W trakcie działań, z ruchu wyeliminowano 11 nietrzeźwych kierujących.

– Nielegalne wyścigi przyciągają młodych kierowców oferując szybkość, adrenalinę, dużą dawkę emocji ale równocześnie niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo. Apelujemy o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy – podkreślają stróże prawa.

Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego policja zapowiada większą ilość działań, takich jak w miniony weekend.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X