Rusza akcja #SzczepimySię z OSP

-

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych mogą włączyć się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce, a jednostki OSP, które zaangażują się w akcję mogą zdobyć nagrody pieniężne.

Kilka dni temu (26-27 lipca) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbyły się spotkania dotyczące programu „SzczepimySię z OSP” z przedstawicielami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu bocheńskiego.

Komendant bocheńskiej PSP mł. bryg. Robert Cieśla zachęcał wszystkie jednostki do wzięcia udziału w akcji. – Zostały omówione wszystkie założenia programu oraz nagrody i środki finansowe, które mogą otrzymać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – relacjonuje rzecznik prasowy bryg. Paweł Matyasik.

Program został opracowany we współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych za aktywną pomoc w przeprowadzaniu szczepień przeciw COVID-19 mogą otrzymać środki finansowe:

  • Premia na Start: 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką.
  • Premia za Szczepienia OSP: 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby.
  • Konkurs OSP na Medal #SzczepimySię: ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2021

X