R e k l a m a

Brzesko. Są pieniądze na kolejne tzw. aktywne przejście dla pieszych

-

71 797 złotych pozyskał Urząd Miejski w Brzesku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę kolejnego aktywnego przejścia dla pieszych, które zostanie zlokalizowane w Brzesku na ulicy Uczestników Ruchu Oporu. Budowa tego przejścia będzie pierwszym etapem remontu drogi, którym zostanie objęty odcinek od skrzyżowania z ulicą Fryderyka Chopina do placu Żwirki i Wigury.

Aktualnie na tym odcinku funkcjonują dwa „tradycyjne” przejścia – jedno na wysokości Domu Parafialnego, drugie przy zbiegu z ulicą Zieloną. Już niedługo oba zostaną zlikwidowane, a zastąpi je jedno bezpieczne przejście aktywne. Jego lokalizacja (wskazana na wizualizacji) została skonsultowana z przedstawicielami Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego, którzy jednomyślnie zaakceptowali projekt.

Przypomnijmy, że równolegle prowadzone są przygotowania do doświetlenia dziewięciu innych przejść w mieście, a na jedenastu pojawią się napisy ostrzegające przed skutkami nierozważnego korzystania z telefonów komórkowych. – Wszystkie te działania czynione są w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślają władze miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc