Małopolskie: w niedzielę szczepienia przy kościołach; w regionie najwięcej w kraju zakażeń

-

W niedzielę przy kolejnych małopolskich kościołach lub w ich sąsiedztwie staną mobilne punkty szczepień. Dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski zachęca, by skorzystać z tej możliwości. Małopolska jest liderem w liczbie nowych zakażeń.

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w najbliższą niedzielę mobilne punkty szczepień znajdą się przy kościołach w Niedźwiedziu (powiat limanowski), Spytkowicach, Laskowej, Ropie, Radgoszczy. Szczepienia prowadzone będą też w ośrodkach kultury, na terenie szkół i świetlic w Piwnicznej-Zdroju, Łukowicy, Nawojowej, Ropie, Radgoszczy i Gromniku. Mobilne punkty z jednodawkowymi preparatami Johnson&Johnson mają czekać na mieszkańców od godz. 7.30 do 15.30.

Akcja szczepień prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.

„Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości” – zaapelował o udział w szczepieniach dyrektor biura prasowej archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Jak dodał, epidemia nie traci na sile. „Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z Covid-19, jakim są szczepienia” – powiedział ks. Michalczewski.

W sobotę w Małopolsce akcja szczepień trwa na Małym Rynku w Krakowie, w Świątnikach Górnych, Szycach, Bieczu, Gdowie, Łopusznej, Sromowcach Niżnych.

Od ubiegłego wtorku rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

W ostatnich dniach w całym kraju odnotowywano ok. 150 przypadków zakażeń dziennie. Najwięcej zakażeń jest w Małopolsce – w piątek 23, w sobotę 22. Testy potwierdzają koronawirusa głównie w Krakowie.

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w regionie jest 600 łóżek covidowych. „W momencie pojawienia się kolejnej fali zachorowań w trybie natychmiastowym baza ta zostanie poszerzona. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali. Jednak mimo bardzo dobrego zabezpieczenia kluczową sprawą pozostaje uzyskanie odporności populacyjnej. Dlatego nieustannie zachęcam do zaszczepienia się” – zapowiedział wojewoda Łukasz Kmita.(PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X