Piłka nożna. W sobotę BKS rozpocznie walkę o punkty w IV lidze

-

Już jutro Bocheński zainauguruje sezon 2021/2022 w IV Lidze. Podopieczni Jarosława Ulasa pierwsze spotkanie w nowej kampanii rozegrają na wyjeździe, w Kamionce Wielkiej, gdzie przeciwnikiem bochnian będzie miejscowy Skalnik. Początek meczu o godzinie 18.

Skalnik Kamionka Wielka w ubiegłym sezonie był jednym z konkurentów bochnian w walce o utrzymanie w IV Lidze. Ostatecznie jutrzejsi rywale Bocheńskiego poprzednią kampanię zakończyli na 13 miejscu, z dorobkiem 37 punktów i z 4 „oczkami” straty do 12 BKS. W letnim okresie przygotowawczym Skalnik rozegrał łącznie 5 sparingów, z których w 4 zwyciężył, pokonując Poprad Rytro, Kolejarza Stróże, Dunajca Nowy Sącz i Biegoniczankę Nowy Sącz, 1 raz przegrał, z juniorami Polonii Warszawa.

Zespół z Kamionki Wielkiej to drużyna, która Bocheńskiemu, mówiąc kolokwialnie, leżała w ostatnim czasie. Ostatni raz bochnianie ulegli Skalnikowi w 2015 roku. W ubiegłym sezonie BKS dwukrotnie wygrywał ze swoim jutrzejszym rywalem, strzelając mu łącznie aż 7 bramek. W ostatnim spotkaniu, wygranym 3:0, fantastyczną dyspozycją popisał się Harvey Browne, kompletując w tym meczu hat – tricka.

Nowy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, jak i ciężko. W wyniku wchodzącej za rok reformy do wojewódzkiej IV Ligi zakwalifikuje się 9 zespołów, a reszta spadnie do podzielonej na dwie grupie V Ligi. Celem Bocheńskiego na nadchodzące rozgrywki jest gra w sezonie 2022/23 w tej „mocniejszej” IV lidze.

Początek spotkania o godzinie 18:00 na stadionie w Kamionce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023