Bezpłatne zestawy dla seniorów

-

Urząd Miasta Bochnia informuje, że w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom można bezpłatnie otrzymać zestaw ułatwiający czynności związane z przyjmowaniem leków przez seniorów.

W skład zestawu wchodzi pojemnik na przyjmowane leki z przegródkami na każdą porę dnia (rano, południe, wieczór i noc), w którym można umieścić leki przeznaczone do zażycia o określonej porze. W zestawie jest również notatnik (wykaz przyjmowanych leków), w którym senior, ktoś bliski lub lekarz rodzinny może wpisać przyjmowane przez seniora leki i sposób ich dawkowania.

Wykaz taki jest bardzo ważny i pomocny przy kolejnych wizytach (często u różnych lekarzy), pomaga lekarzowi określić leki, jakie może przyjmować pacjent i zapobiega przepisywaniu leków niewskazanych lub wzajemnie się wykluczających. Wykaz leków należy pokazać lekarzowi w czasie wizyty.

Osoby w wieku 60+, które jeszcze nie posiadają Ogólnopolskiej Karty Seniora zachęcamy do jej odbioru (po wypełnieniu krótkiego formularza). Więcej informacji o Karcie oraz Regulamin dostępne są TUTAJ – informuje bocheński magistrat.

Zarówno zestaw ułatwiający przyjmowanie leków, jak i Kartę Seniora można bezpłatnie otrzymać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, ul. Kazimierza Wielkiego 2, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X