R e k l a m a

Bochnia-Brzesko. Dziś protest rolników na DK94

-

Na dziś i jutro rolnicy skupieni wokół ruchu AGROunia zapowiedzieli protesty w kilkunastu miejscach na terenie Polski. Jedna z takich akcji przeprowadzona ma być we wtorek w naszym regionie, na drodze krajowej nr 94 – kolumna ciągników rolniczych będzie jeździć między Targowiskiem, a Brzeskiem.

Protest rozpocznie się o godz. 10:00 – kolumna wyruszy z parkingu przy motelu „Miś” w Gorzkowie i skieruje się w stronę Brzeska. Tam na rondzie/skrzyżowaniu z drogą DK75 przy browarze zawróci i drogą DK94 poruszać się będzie w kierunku Bochni, a następnie dojedzie do Targowiska i Grodkowic, gdzie ponownie zawróci, by zakończyć przejazd w miejscu startu, w Gorzkowie.

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że przy okazji protestów ma zostać zaprezentowana lista 21 punktów „na temat których chcemy rozpocząć rozmowy z rządem i rozwiązać problemy polskiej wsi”. – Trzeba skończyć z fikcją, że Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje wieś. Jest całkiem inaczej. Niech oni przestaną nas oszukiwać, że ich zapleczem jest polska wieś. (…) Ich zapleczem to są wątpliwej jakości biznesmeni, którzy na rolnikach się dorabiają i dostarczają im maszyny, które stanowią „ustawki” i mają udawać dobrobyt polskiej wsi – mówił w zeszłym tygodniu Kołodziejczak zapowiadając dzisiejsze protesty. I podkreślał: – Będziemy strajkować do skutku. 24 i 25 sierpnia to początek tego wszystkiego, co będzie działo się na jesieni.

Podczas obecnej akcji w niektórych miejscach Polski rolnicy chcą blokować drogi przez 24, a nawet 48 godzin (w Małopolsce blokada planowana jest w Wawrzeńczycach, w powiecie krakowskim na DK79). – To jest wojna o polską wieś, o zdrową, polską żywność, o przetrwanie polskiego rolnictwa – twierdzą.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że we wrześniu przedstawiony zostanie Polski Ład dla rolnictwa. Jego zdaniem ten program „dla wielu rolników z pewnością będzie bardzo atrakcyjny, bardzo dobry”. Dodał też: – Na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańców, oczywiście nie możemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych i administracji o zdecydowaną reakcję.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc