Rozstrzygnięto przetarg na węzeł przesiadkowy w Bochni. Koszt budowy wyniesie ok. 5,8 mln zł

-

Bocheński magistrat wskazał zwycięzcę przetargu na projekt i budowę węzła przesiadkowego przy ul. Poniatowskiego w Bochni. Firma Silesia Trans Service Sp. z o.o. z Katowic ma zrealizować ten projekt za prawie 5,8 mln zł (dokładnie 5 794 530 zł).

Przypomnijmy, że był to trzeci przetarg na to zadanie. Dwa poprzednie zostały unieważnione. W pierwszym postępowaniu jedyna oferta, która wpłynęła przekraczała o ponad 2,7 mln zł budżet dla tego zadania (wtedy były to 4 mln zł).

Za drugim razem ofert było 7 – najtańsza opiewała na ok. 3,9 mln zł, a najdroższa na ok. 6,6 mln zł. Przetarg również unieważniono. Za powód w sześciu przypadkach podano brak zgody wykonawcy na przedłużenie terminu związania ofertą, a w przypadku najtańszej oferty wskazano na „rażąco niską cenę”.

W trzecim postępowaniu wpłynęło pięć ofert, a najtańsza z nich na prawie 5,8 mln zł. W zestawieniu z informacją, że magistrat na sfinansowanie zadania chce przeznaczyć 4,4 mln zł (w tym ok. 3 mln zł to unijna dotacja) wydawało się, że przetarg ponownie zostanie unieważniony. Zaakceptowanie droższej oferty stało się możliwe po zmianie w wieloletniej prognozie finansowej.


Głównym celem projektu jest utworzenie nowoczesnego punktu przesiadkowego, który ma wyprowadzić z centrum miasta (a dokładniej z placu Pułaskiego) ruch autobusowy. To także długo oczekiwane uporządkowanie systemu parkingów dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Podróżni będą mieli również odpowiednie warunki do oczekiwania na swój środek transportu.

Przewidziano m.in. ok. 120 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 8 dla osób niepełnosprawnych) z systemem parkingowym, zadaszony parking dla motocykli (min. 5 miejsc) i rowerów (min. 20 miejsc), 2 zatoki dla autobusów, parking dla busów (8 miejsc), przebudowę toalety publicznej w celu dostosowania jej do potrzeb osób niepełnosprawnych; przebudowę ul. Poniatowskiego, budowę obiektów małej architektury (kosz na śmieci, ławki, słupki drogowe, tablice informacyjne itp.), wykonanie monitoringu.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to 30 maja 2023 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X