Małopolskie: prawie 1,6 tys. osób zaszczepionych podczas akcji weekendowej

-

Prawie 1,6 tys. osób zostało zaszczepionych podczas akcji weekendowej, najwięcej, bo 201 – w Urzędzie Miasta Olkusza i w parku Jordana w Krakowie – 165 – podsumowało w poniedziałek biuro wojewody małopolskiego.

„Po tym ostatnim wakacyjnym weekendzie mogę śmiało powiedzieć: szczepienia plenerowe zdały egzamin na piątkę. Tym razem w tymczasowych punktach szczepień zaszczepiło się blisko 1,6 tys. osób. Łącznie w ramach weekendowych akcji od połowy czerwca preparat przeciw COVID-19 przyjęło niemal 20 tysięcy osób” – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, cytowany w informacji prasowej.

Najwięcej szczepień tym razem wykonano w Urzędzie Miasta Olkusza – tam preparat podano 201 chętnym. 165 osób zaszczepiło się w parku Jordana w Krakowie. Na trzecim miejscu pod względem liczby wykonanych zastrzyków znalazł się Starosądecki Jarmark Rzemiosła ze 105 nowo zaszczepionymi.

W dalszym ciągu sporą popularnością cieszą się szczepienia przy parafiach. W zeszłą niedzielę skorzystało z nich 307 osób.

Do mapy małopolskich punktów plenerowych dołączyły punkty działające podczas meczów piłkarskiej Ekstraklasy. W ten weekend zaszczepiły się w nich 62 osoby – 26 przy stadionie sportowym klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza i 36 przy stadionie Wisły Kraków.

W Małopolsce wykonano łącznie ponad 3 mln szczepień, w tym ponad 1,4 mln osób jest w pełni zaszczepionych.(PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X