⚠? Uwaga! We wtorek i w nocy znów będzie padać, będą wzbierać rzeki i potoki

-

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia 2. stopnia (pomarańczowy alert) przed intensywnymi opadami deszczu dla powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Jednocześnie dla zlewni Raby wydano czerwony alert „hydro” spodziewając się gwałtownego wzbierania rzek i przekroczenia stanów alarmowych.

Padać będzie dziś i przez noc w całej Małopolsce.

W powiatach bocheńskim i brzeskim obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu – prognozowana całkowita wysokość opadów może wynieść miejscami od 40 mm do 60 mm.

W południowo-zachodniej części województwa przewidywane sumy opadów są jeszcze większe – miejscami może spaść 90-110 litrów wody na metr kwadratowy. Tak ma być m.in. w powiecie myślenickim, gdzie obowiązuje alert 3. stopnia – jak już zwracaliśmy uwagę, ma to znaczenie dla mieszkańców naszego regionu ze względu na to, że górna część Stradomki i jej zlewni, znajduje się właśnie na tamtym terenie.

W związku z przewidywanymi opadami niemal w całym województwie obowiązuje ostrzeżenie „hydro” najwyższego, trzeciego stopnia. Deszcz powodować będzie ponowne wzrosty poziomu wód, spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało o poranku smsy z ostrzeżeniami o zagrożeniu do mieszkańców Małopolski.


Sytuację związaną z intensywnymi opadami oraz wzbieraniem rzek relacjonujemy na bieżąco TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022