R e k l a m a

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku z The National Gallery w Londynie – wystawa na ekranie

-

Kino Regis / Miejski Dom Kultury zapraszają 4 kwietnia, godz. 19.00 (czwartek) na kolejny odcinek cyklu „Wystawa na ekranie”. Wystawa zorganizowana w The National Gallery w Londynie proponuje nowe spojrzenie na jednego z najbardziej zaskakujących i ciekawych artystów w historii – Johannesa Vermeera.

Galeria Narodowa zdecydowała skupić się na relacji Vermeera z muzyką. Jest to jeden z najbardziej popularnych tematów malarstwa holenderskiego i wiele mówi – poprzez ukazanych modeli – o ówczesnym społeczeństwie.

Nowe badania, dokonane przy okazji tej wystawy, pokazały, jak zmieniająca się technika malarska i materiały wpływały na dzieła Vermeera. Narrator Tim Marlow wykracza poza ramy samej wystawy, by opowiedzieć całą historię życia Vermeera i przy okazji omówić szczegółowo wiele innych urzekających dzieł artysty.

Dla widzów, których zachwycił fabularny film „Dziewczyna z perłą” z 2003 roku z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson, to okazja do pogłębienia swojej fascynacji życiem i twórczością Vermeera.

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku (90 minut)
/Wystawa na ekranie/ reż.: Phil Grabsky
4.04.2019,
godz.19.00
Kino Regis, duża sala, bilety: 20 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia