R e k l a m a

Brzesko. Ukradł elektryczny rower, bo… trafiła się okazja

-

Natychmiastowa reakcja brzeskich policjantów doprowadziła do odzyskania, w ciągu kilku godzin, skradzionego roweru elektrycznego o wartości 3 tysięcy złotych. Zatrzymany 36-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego nie dość, że jechał na skradzionym rowerze to jeszcze znajdował się w stanie nietrzeźwości. Rower został zwrócony właścicielce, natomiast mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. 

W środę, 8 września 2021 roku, około godziny 11.50 dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży elektrycznego roweru o wartości 3 tysięcy złotych, który zniknął spod jednego z supermarketów mieszczących się w Brzesku.

Policjanci od razu przystąpili do ustalenia potencjalnego sprawcy. M.in. w tym celu penetrowali teren miasta. W pewnym momencie na ulicy Berka Joselewicza policjanci zauważyli mężczyznę jadącego rowerem podobnym do skradzionego. Zatrzymali go i skontrolowali. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę.

Złodziejem okazał się 36-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu brzeskiego. Ponieważ znajdował się w stanie nietrzeźwości spędził noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu wyjaśniając, że rower ukradł, bo… trafiła się okazja. 

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 550 złotych w związku z popełnionym wykroczeniem tj. jazda na rowerze  w stanie nietrzeźwości. Odzyskany  rower został przekazany właścicielowi. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia