R e k l a m a

Bochnia. Twórca z Hollywood sprzedał udziały w kamienicy przy Szewskiej 1

-

19/40 części kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w centrum Bochni, które dotąd należały do Adama Holendra, słynnego operatora filmowego pracującego w Hollywood, mają już nowego właściciela. I nie jest nim miasto, któremu oferowano kupno udziałów w nieruchomości.

O transakcji poinformował w najnowszym numerze miesięcznik „Kronika Bocheńska”.

Nowy właściciel części nieruchomości to przedsiębiorca Mariusz Czoch (mieszka w USA, z Bochnią związany jest rodzinnie). Do niedawna był także właścicielem charakterystycznej „różowej kamienicy” przy ul. Orackiej (już nie jest, ale „KB” zaznacza, że obiekt nadal znajduje się w posiadaniu rodziny Czochów).

Inwestor na razie nie zdradza szczegółów planów dotyczących przyszłości lokali znajdujących się w kamienicy przy Szewskiej 1.

Transakcja oznacza jednocześnie, że propozycję ugody oferowaną miastu przez dotychczasowego właściciela, należy uznać za niebyłą. Przypomnijmy: właściciel 19/40 udziałów proponował miastu sprzedaż swojej części za 700 tys. zł (pozostałe udziały mają inne osoby prywatne), a jednocześnie pozwał Miasto na kwotę ok. 440 tys. zł tytułem częściowego odszkodowania za utracone korzyści z lat 2016-2020. Zaoferował jednak ugodę: wycofanie pozwu w zamian za uzyskanie wspomnianych 700 tys. zł.

Do takiego rozwiązania radnych namawiał burmistrz Stefan Kolawiński, ale choć temat stawał na sesji rady miasta kilkukrotnie, żadne decyzje nie zapadły.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc