Zmiany w budżecie Bochni. Prawie 50 tys. zł na rozbiórkę przedszkola

-

Podczas czwartkowej sesji radni zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie Bochni. Najważniejszy punkt dotyczył przeznaczenia prawie 50 tys. zł na dokumentację rozbiórkową i dokonanie rozbiórki budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 na os. Niepodległości.

Pierwotnie na ten cel planowano przeznaczyć prawie 100 tys. zł (dokładnie 99 510 zł). Środki miały pochodzić z zadania „ul. Grodeckiego – wykonanie placu zabaw dla dzieci oraz siłowni letniej”.

Wniosek komisji finansów

Jak już informowaliśmy na takie rozwiązanie nie zgodziła się komisja rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Radni tej komisji wystąpili do burmistrza z wnioskiem o pozostawienie 50 tys. zł na budowę placu zabaw przy ul. Grodeckiego (przy jednoczesnej rezygnacji z siłowni). Jednocześnie zaproponowali, aby pozostałe 49 510 zł przeznaczyć na rozbiórkę Miejskiego Przedszkola nr 2. Więcej na temat dyskusji podczas posiedzenia komisji finansów można przeczytać TUTAJ.

Burmistrz zaakceptował wniosek złożony przez komisję finansową i do radnych trafił poprawiony projekt uchwały uwzględniający zaproponowane zmiany.

Najpierw rozbiórka, potem budowa

Radny Marek Bryg zapytał o szczegóły techniczne dotyczące wyburzenia przedszkola: – Czy to będzie realizowane całościowo z jednymi dokumentami: rozbiórka i budowa nowego obiektu? Czy będziemy wybierać dłuższą i bardziej kosztowną ścieżkę, czyli najpierw rozbiórka, a potem np. „zaprojektuj i wybuduj”?

Na ten moment zajmiemy się rozbiórką. To teraz budynek ewentualnie zagraża, a nie za jakiś czas, kiedy podejmiemy decyzję i zabezpieczymy środki na budowę – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Przy okazji radny Eugeniusz Konieczny zaproponował, aby podczas projektowania nowego obiektu oprócz przedszkola zaplanować przestrzeń dla świetlicy osiedlowej, klubu seniora, czy filii biblioteki. – Od dawna mówiliśmy o obiekcie wielofunkcyjnym (na os. Niepodległości) – przypomniał Eugeniusz Konieczny.

Uchwałę przegłosowano jednogłośnie (20 głosów „za”, radny Bogusław Dźwigaj był nieobecny podczas sesji).

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Sobota rano: 14 nowych zakażeń w Małopolsce, 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę rano służby wojewody poinformowały, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 14 kolejnych osób w Małopolsce.

Wojsko, drony, quady i psy na pomoc policji. W weekend lepiej zostań w domu

Przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń dotyczących zgromadzeń i przemieszczania się uznano za kluczowe w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego siły policyjne w całym kraju...

Strażacy znów będą apelować z głośników o pozostanie w domach

Dziś i jutro strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bochni oraz z jednostek OSP przeprowadzą po raz kolejny akcję informacyjną. Będą apelowali...

Koronawirus. Podsumowanie piątku – nowe zakażenia w Bochni i Brzesku

Tuż przed północą ministerstwo zdrowia wydało jeszcze jeden komunikat informując o kolejnych 4 potwierdzonych przypadkach zakażenia w Małopolsce. W tej grupie są...

Małopolska. Aż 23 nowe zakażenia, 5 w powiecie brzeskim. Zmarł mieszkaniec powiatu wielickiego

Po godz. 17:00 ministerstwo zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 23 osób w Małopolsce.

Artykuły promocyjne

DELIKATESY PASSA w GALERII BOCHEŃSKIEJ przygotują dla Ciebie zakupy!

Fot. archiwum Od najbliższego poniedziałku, tj. 6.04.2020 delikatesy PASSA w Galerii Bocheńskiej zaoferują możliwość przygotowania dla Was zakupów...

Bochnia-Brzeźnica. Zakupy spożywcze na telefon, dostawa do domu. Sprawdź!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - uruchamiamy wygodny i...

Nie masz jeszcze prawa jazdy, ale masz auto? Co z OC? Sprawdź

Często zdarzają się sytuacje, w których osoba nieposiadająca prawa jazdy decyduje się na zakup auta. O ile nie istnieją przeciwwskazania do nabycia...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

kwiecień, 2020

21,207FaniLubię
741ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X