R e k l a m a

Zmiany w budżecie Bochni. Prawie 50 tys. zł na rozbiórkę przedszkola

-

Podczas czwartkowej sesji radni zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie Bochni. Najważniejszy punkt dotyczył przeznaczenia prawie 50 tys. zł na dokumentację rozbiórkową i dokonanie rozbiórki budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 na os. Niepodległości.

Pierwotnie na ten cel planowano przeznaczyć prawie 100 tys. zł (dokładnie 99 510 zł). Środki miały pochodzić z zadania „ul. Grodeckiego – wykonanie placu zabaw dla dzieci oraz siłowni letniej”.

Wniosek komisji finansów

Jak już informowaliśmy na takie rozwiązanie nie zgodziła się komisja rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Radni tej komisji wystąpili do burmistrza z wnioskiem o pozostawienie 50 tys. zł na budowę placu zabaw przy ul. Grodeckiego (przy jednoczesnej rezygnacji z siłowni). Jednocześnie zaproponowali, aby pozostałe 49 510 zł przeznaczyć na rozbiórkę Miejskiego Przedszkola nr 2. Więcej na temat dyskusji podczas posiedzenia komisji finansów można przeczytać TUTAJ.

Burmistrz zaakceptował wniosek złożony przez komisję finansową i do radnych trafił poprawiony projekt uchwały uwzględniający zaproponowane zmiany.

Najpierw rozbiórka, potem budowa

Radny Marek Bryg zapytał o szczegóły techniczne dotyczące wyburzenia przedszkola: – Czy to będzie realizowane całościowo z jednymi dokumentami: rozbiórka i budowa nowego obiektu? Czy będziemy wybierać dłuższą i bardziej kosztowną ścieżkę, czyli najpierw rozbiórka, a potem np. „zaprojektuj i wybuduj”?

Na ten moment zajmiemy się rozbiórką. To teraz budynek ewentualnie zagraża, a nie za jakiś czas, kiedy podejmiemy decyzję i zabezpieczymy środki na budowę – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Przy okazji radny Eugeniusz Konieczny zaproponował, aby podczas projektowania nowego obiektu oprócz przedszkola zaplanować przestrzeń dla świetlicy osiedlowej, klubu seniora, czy filii biblioteki. – Od dawna mówiliśmy o obiekcie wielofunkcyjnym (na os. Niepodległości) – przypomniał Eugeniusz Konieczny.

Uchwałę przegłosowano jednogłośnie (20 głosów „za”, radny Bogusław Dźwigaj był nieobecny podczas sesji).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc