Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

-

Policjanci brzeskiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 7:00. Na parking przy szkole w Mokrzyskach udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, aby na prośbę organizatora wycieczki kilkudziesięciu dzieci sprawdzić przed wyjazdem stan trzeźwości kierującego autokarem.

Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 63- latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz wysoka kara grzywny.

To kolejny kierowca autobusu w powiecie brzeskim, który w ostatnim czasie chciał przewozić dzieci znajdując się pod działaniem alkoholu. 21 lipca miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokar wcześniej nie zgłoszony do kontroli. Okazało się że kierowca był w tzw. stanie po użyciu alkoholu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Pamiętajmy! Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie warto ryzykować życia własnego lub swoich dzieci, należy powiadomić o swoich podejrzeniach policję – zwraca uwagę asp. sztab. Grzegorz Buczak, oficer prasowy brzeskiej policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2021

X