Dziś pierwsze pokazy multimedialnej fontanny

-

Prace związane z realizację projektu Rewitalizacja centrum miasta – „Rynek OD-NOWA” dobiegają końca. Na płycie Rynku zamontowano kolejne detale architektoniczne oraz dokonano rozruchu fontanny multimedialnej, która od dziś na stałe będzie cieszyć zmysły mieszkańców miasta i turystów. Pierwszy pokaz o godz. 19:00, kolejne o 20:30 i 21:30.

Fontanna uruchamiana będzie w następujących godzinach

  • poniedziałek – czwartek 9:00-22:00,
  • piątek – niedziela 9:00-24:00.

Bocheńska fontanna jest zaawansowaną technologicznie instalacją, której działanie zależne jest między innymi od pory dnia czy pogody.

W godzinach 9:00-17:00 pracuje ona w trybie dziennym, generując łagodne, niskie strumienie wody z obniżonym tempem zmian obrazów wodnych. Od godziny 17:00 do zakończenia działa w trybie popołudniowo-wieczornym, zwiększając dynamikę pracy.

Pokazy wodne:

– Sezon przejściowy (maj, wrzesień, październik) – dzienny o godzinie 19:00 (dynamiczna linia melodyczna), nocne w godzinach 20:30 (dynamiczna linia melodyczna) oraz 21:30 (łagodna linia melodyczna),

– Sezon letni (czerwiec, lipiec, sierpień) – dzienny o godzinie 19:00 (dynamiczna linia melodyczna), nocne w godzinach 21:00 (dynamiczna linia melodyczna) oraz 21:45 (łagodna linia melodyczna).

Fontanna zamontowana na Bocheńskim Rynku z całą pewnością będzie stanowić atrakcję turystyczną. Jej walory to między innymi zmieniające się strumienie wody tworzące kilka różnych obrazów wodnych jak i zmienną dynamikę ich wytwarzania, w czasie tak zwanych pokazów wodnych odtwarzane będą fragmenty znanych utworów muzycznych a wszystko w towarzystwie z wielokolorowymi podświetleniami tryskającej wody.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X