R e k l a m a

Ponad 1,5 tys. harcerzy przyjechało do Brzeska – ZDJĘCIA

-

W miniony weekend Brzesko gościło ponad 1,5 tysiąca zuchów i harcerzy z całej Małopolski podczas Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej. Była to największa impreza w dotychczasowej historii brzeskiego Hufca ZHP, a jej kulminacyjnym punktem stało się pobicie rekordu Polski we wspólnym wykonaniu Jerusalema Dance.

Uczestnicy zlotu mieli okazję podczas dwóch dni poznać najciekawsze miejsca gminy Brzesko. Małopolscy druhowie zwiedzili m.in. Szczepanów, na parkingu przy Galerii Handlowej Odyseja zobaczyli film w plenerowym kinie, a we wnętrzach obchodzącego w tym roku 10-lecie istnienia Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego uczestniczyli w kilku bardzo ciekawych wydarzeniach.

Kulminacja inauguracji nastąpiła na brzeskim placu Kazimierza Wielkiego, gdzie blisko dwutysięczna publiczność bawiła się w rytm muzyki serwowanej przez formację o nazwie Wszyscy Byliśmy Harcerzami – kultowej grupy rockowej, z którą identyfikuje się każdy zuch i harcerz. Na pierwszy plan wysuwa się jednak zakończona sukcesem próba pobicia rekordu w tańcu Jerusalema Dance. Tydzień wcześniej ten rekord należał do Wrocławia, gdzie zanotowano 850 tancerzy. W sobotę uczestnicy brzeskiej Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej pobili ten rekord – Jerusalema Dance wykonało 1046 młodych, pełnych entuzjazmu ludzi.

W niedzielę uczestnicy brzeskiego zlotu przystąpili do rywalizacji patroli zuchowych, harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych. Był to ostatni akcent przygotowanej przez brzeskich organizatorów harcerskiej imprezy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia