R e k l a m a

Park Uzbornia: Już nie tylko progi zwalniające. Zamontowano też blokady

-

Miasto podejmuje kolejne kroki, które mają pomóc w wyeliminowaniu nieodpowiedzialnych zachowań kierowców na terenie Parku Rodzinnego Uzbornia. Właśnie zamontowano tam specjalne blokady, które podnoszone będą w godzinach nocnych.

Na początku marca na parkingu Parku Rodzinnego Uzbornia zamontowano trzy progi zwalniające. – Progi zostały umieszczone w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, w tym dzieci poruszających się po terenie parku – wyjaśniał wtedy Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu. – Chodziło też o ograniczenie uszkodzeń zieleni i mienia przez kierowców.

Przedstawiciel urzędu miasta wyliczał: połamane krzewy, wyłamane znaki drogowe, popękane obudowy lamp oświetleniowych…

Montaż progów zwalniających był jednak dopiero pierwszym krokiem. Drugim jest montaż wspomnianych blokad. – Takie decyzje spowodowane zostały przez dochodzące do urzędu liczne skargi na szaleńcze jazdy samochodami i nocne imprezy wyjaśnia Andrzej Koprowski.

Blokady mają odciąć część parkingu i przejazdu od boisk w kierunku amfiteatru w godzinach nocnych czyli od godziny 22.00 do godziny 6.00. Obsługę blokad ma zapewnić administrator terenu Uzborni.

To, że Uzbornia bywa areną samochodowych szaleństw, sygnalizowali m.in. czytelnicy Bochnianin.pl. W grudniu doszło tu do incydentu, podczas którego samochód osobowy staranował urządzenia placu zabaw. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia