Biblioteka. W piątek otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Leszka Cepaka

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na LXX Salon Artystyczno-Literacki – otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Leszka Cepaka. Spotkanie zaplanowano na piątek 1 października o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Leszek Cepak – malarz, rysownik, fotograf, autor wierszy. Urodził się w 1954 roku w Bochni, od 1979 roku mieszka w Gliwicach. Jest absolwentem Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1980 r. w dziedzinie projektowania form przemysłowych, pod kierunkiem prof. Adama Gedliczki. W latach osiemdziesiątych pracował w New York Design Center w charakterze projektanta. W 1996 r. założył studio zajmujące się projektowaniem i realizacją wnętrz Model Art.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, działaczem społecznym, organizatorem wystaw i plenerów malarskich. Inicjatorem i organizatorem galerii malarstwa: „Galeria ZPAP” i „Salon Art. Arena” w Gliwicach, uczestniczy w wystawach i plenerach malarskich zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jego wielką pasją są wyprawy rowerowe, które dostarczają mu inspiracji malarskich i fotograficznych.

Wystawa w bocheńskiej Bibliotece będzie pierwszą prezentacją twórczości Leszka Cepaka w rodzinnym mieście, na której pokaże zaledwie ułamek swoich osiągnięć. Promować będzie także książkę „Autoportret Leszek Cepak” wydaną w Gliwicach w 2021 roku pod redakcją Andrzeja Pacuły. Zawiera ona wspomnienia autora, przegląd malarstwa, fotografii oraz twórczości poetyckiej.

Leszek Cepak to człowiek wielu talentów, ale sam skromnie mówi: „Nic wielkiego, słucham, patrzę, rysuję, czasem piszę. Nic wielkiego”. Salon uświetnią muzycznie uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X