W niedzielę ruszył Konkurs Chopinowski. Kiedy wystąpi bochnianin Jakub Kuszlik?

-

W I etapie konkursu, który potrwa od 3 do 7 października, wystąpi 87 pianistów z całego świata – wśród nich utalentowany 25-latek z Bochni: Jakub Kuszlik.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (często nazywany skrótowo Konkursem Chopinowskim) to jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat w Warszawie. Jego osiemnasta edycja powinna była odbyć się w 2020 roku, ale ze względów pandemicznych została przeniesiona.

W obecnej edycji konkursu wystąpi w sumie 78 uczestników wybranych przez Jury Eliminacji oraz 9 laureatów innych konkursów pianistycznych, zakwalifikowanych do Konkursu głównego z pominięciem Eliminacji. To 22 Chińczyków, 16 Polaków, 14 Japończyków, 7 obywateli Korei Południowej, 6 Włochów, a także pianistów m.in. z Armenii, Chińskiego Tajpej, Kanady, Kuby, Łotwy, Rosji, Hiszpanii, Tajlandii, USA, Wielkiej Brytanii i Wietnamu.

Uczestnicy występują w kolejności alfabetycznej, a rozpoczęła się ona od litery wylosowanej podczas sobotniej konferencji prasowej (wylosowano literę „M”).

Jakub Kuszlik, pianista z Bochni, jeden z 16 Polaków występujących w konkursie, wystąpi jako ostatni uczestnik sesji porannej w czwartek 7 października o godz. 14:30.

Wszystkie przesłuchania konkursowe transmitowane są na oficjalnym kanale konkursu w serwisie YouTube – TUTAJ.

Oficjalna konkursowa wizytówka pianisty z Bochni:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X