Reaktor B7 o pomyśle galerii fotografii w Rynku: „Michał, masz nasze pełne poparcie”

-

W Bochnianin.pl piszemy dzisiaj o inicjatywie znanego bocheńskiego fotografa Michała Korty, który chciałby stworzyć w Bochni galerię fotografii. Mocne poparcie dla tego pomysłu wyraziło stowarzyszenie Reaktor B7.

Więcej o pomyśle Michała Korty przeczytacie TUTAJ.

Pełną treść rekomendacji, którą stowarzyszenie zamieściło na swojej stronie internetowej, przytaczamy poniżej (wytłuszczenia od redakcji):

„W ostatnim czasie zrodził się pomysł stworzenia w centrum Bochni galerii fotografii. Podstawą tego projektu miałaby być współpraca między fotografem Michałem Kortą a Urzędem Miasta Bochnia. W jednym z lokali w kamienicy pod adresem Rynek 14, który już od dłuższego czasu jest niezagospodarowany, ma szansę powstać istotny punkt na kulturalnej mapie miasta.

Obserwując skalę sukcesów i kontaktów zawodowych Michała Korty, połączonych z jego osobistą kuratelą nad tym projektem, możemy spodziewać się jednej z najciekawszych inicjatyw kulturalnych, jakie zaistniały w ostatnich latach. Zrealizowany projekt będzie niewątpliwym magnesem dla turystów i równocześnie wzmocni funkcjonowanie środowiska fotograficznego, bardzo prężnie działającego w Bochni.

Z wielką nadzieją i całą naszą energią wyrażamy poparcie dla tego pomysłu i deklarujemy wszelką możliwą pomoc przy jego realizacji.

Nasz entuzjazm powodowany jest nie tylko spodziewanym poziomem samego projektu, ale wpisuje się również w naszą koncepcję myślenia o rewitalizacji, która jest nie tylko szeregiem inwestycji budowlanych, lecz również inwestycją w ludzi, stanowiących największą siłę tego miasta. Stworzenie szansy na zaangażowanie energii artystów, naukowców czy sportowców w tworzenie potencjału Bochni jest warunkiem absolutnie koniecznym dla rozwoju lokalnej społeczności.

Jest to również doskonała okazja do zasygnalizowania pilnej potrzeby stworzenia ram prawnych i finansowych dla współpracy z takimi osobami, jak i takimi inicjatywami. Przypomnimy tylko, że potencjał takich osób jak Piotr Lekki z jego pomysłami w dziedzinie muzyki czy Jacek Dziduszko i Stanisław Liguziński z inicjatywami filmowymi, dalej pozostają z wielkimi potencjałami, których niewykorzystywanie, pomijanie, nieangażowanie wystarczających środków bądź spychanie na margines jest zwykłym marnowaniem szans.

Można długo wymieniać osoby i ich pomysły na działalność kulturalną w Bochni. Chcemy, by nasze miasto było w przyszłości piękne architektonicznie, czyste i przyjazne, sprawmy więc, by było inspirujące dla coraz większej ilości mieszkańców i turystów.

Z wyrazami szacunku
Reaktor B7″

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X